Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan jó a Metropolitan...

Miért olyan jó a Metropolitan Egyetem?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy 0 színvonala van, mégis csomóan mennek oda és mindenhol ott vannak a promóik is... Pedig pár éve mikor én felvételiztem, “haldokolt” az egész... Meg egyáltalán hogy lett abból egyetem?:D

Nincs is állami (vagy legalábbis amikor én felvételiztem, nem volt)...

Ennyivel kevesebb ott a tandíj vagy miért mennek oda ennyien?

Miért nem legalább BGE?


2018. jan. 26. 00:46
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Szóval még mindig várnék válaszokat, normálisakat!

Ha azt mondjátok, ennyit javult a színvonal, kifejezetten érdekel, hogy miben változott, min tudtak változtatni ilyen rövid idő alatt.

Igen, van bennem egy egészséges kiváncsiság a (leendő) versenytársaimmal kapcsolatban, ezért nem kell elhordani mindennek. :)


Az mondjuk megmagyarázza részben, hogy "megvettek" jó tanárokat.

2018. jan. 27. 00:11
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs állami ösztöndíjas képzése, mert Orbán bácsi megvonta MINDEN magánkézben lévő felsőoktatási intézménytől, hiszen ÁLLAMI ösztöndíj, ő dönti el, nem az iskola, vagy a színvonala. Corvinusosként ennyit sem tudsz? Érdekes. Egyébként pont hogy Magyarországon van csak ez így berögződve az emberek agyában, hogy az a főiskola/egyetem, ami nincs az állam tulajdonában, az csak trágya lehet. CEU kivételével, azt meg ki is akarják csinálni. Amerikában ez pont fordítva van, érdeles.


"Metropolitan-ról ellenben nem tudom, hogy komoly múltja lenne, de ha tévedek, nyugodtan ki lehet javítani"


Akkor kijavítanálak, mert a Turizmus képzése pont hogy nagy múltú. Ugyanis a Heller Farkas Főiskola felvásárlásával lett gazdasági karja anno a BKF-nek, amin pedig kiemelkedő volt a turisztikai képzés, a BGE képzésével emlegették MAJDNEM egy színvonalon.

Hogy az értelmesebb ismerőseid ide mennek, azon miért kell így ledöbbenni?

Akinek nincs 470 pontja, és nem akar a BGE-re menni, annak mégis milyen alternatívája van Pesten a BME-n kívül?

Ha esetleg Zuglói, pont jól is jön neki. Ott van az ikea, árkád mellett, teljesen jól el lehet lenni a több órás szünetekben, ott egy közlekedési csomópont, modern suli, nem putris épülettel, ennyi. Miért kell ezt túlmisztifikálni, van akinek ez tökéletesen megfelel, és ennyi.

2018. jan. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Ez a "vetélytársas" duma tökéletesen elárulja azt a pszichológiát, hogy te miért írsz ki ilyen kérdéseket
2018. jan. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

A 12-nek köszönöm a választ. Valóban nem tudtam, hogy nem állami tulajnonban van. De így már értem, nem olyan bonyolult. :) (úgy lehet nem tudni "Corvinusosként", hogy egy helyre akartam menni és abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy tudtam, hogy fel is vesznek, így a többivel nem foglalkoztam)


Az is érdekes, amit a turizmus szakról írsz!


Így már érthető, hogy aki nem akar a BGE-re menni turizmusra, annak jó döntés a Metropolitan, csak arra csodálkoztam rá, hogy 2-3 évvel később veszik észre, hogy ott van ez a lehetőség is... Pedig volt MET (BKF) 2015-ben is.


De már így is sokkal okosabb lettem a témában, nem akarok több vitát :(


A kedves "vetélytársas" válaszolónak meg azt gondolom, nem kéne ennyire belelátnia a rosszat mindenbe! Szerintem normális, hogy ha egy suli, ahol hasonló képzések vannak, hirtelen megerősödni látszik, akkor egy idő után felkapom a fejem és érdekelni kezd, hogy "hoppá, mi történik itt?!":D

2018. jan. 27. 00:43
 15/22 anonim válasza:
100%

Pedig tényleg kicsit mintha összekapta volna magát a suli, persze nem egy CEU vagy egy Corvinus, meg nem szimpatikus benne, hogy drágának, lehúzósnak írják, de hát ez van. Vicces, de most már szoftverfejlesztőket is képez https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


Személy szerint a BME-GTK-t tartom a legjobb üzleti gazdasági karnak az országban, ide is jelentkeztem át pszk-ról, a Corvinus-t csak a neve tartja a BME előtt. Közgazdász képzésben pedig egyértelműen az ELTEcon a legjobb.

2018. jan. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok maximálisan elégedett a Corvinussal, bár a pénzügy azért elég komoly.


De a BME-ről meg állítólag átment az ELTE-re a tanárok nagy része... Abból is lehet még jó képzés jövőre.


Azt hiszem, mesterképzést illetően már nem lesz ennyire egyértelmű a döntésem. Ezért sem árt elkezdenem tájékozódni... Bár költségtérítéses továbbra sem jöhet szóba nálam.

2018. jan. 27. 01:23
 17/22 Estádio de Felchút ***** válasza:

Az Óbudai meg a Pannon gyengébb, mint a Metu, vagy mijafaxom?!

Ember, ilyen bután születtél, vagy tanultad? Nézz már be az ÓE/PE mérnökinfósokhoz,szívesenmegmutatjákneked, milyen "gyenge" a képzés...

Értem én, hogy szeretünk nagyot mondani, de hülyének nem kell lenni.

2018. jan. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Felcsúti, te a legostobább hozzászólásokat képviseled itt ebben a kategóriában. Senki sem beszélt mérnöki képzésről, üzleti képzésekről beszélünk. Az egy gazdmen rangsor, a metunak nincsenek mérnöki képzései, mit hasonlítgatsz mérnöki szakokat hozzá akkor?
2018. jan. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%
Ne vergődj, lipsikém. A Pannon/ÓE bármlyik kara normálisabb, mint a békávéef.
2018. jan. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Maximum az álmaidban, kis kamu tervezőmérnök.

Ezzel a lipsiző dumával be is mutattad, hogy mennyire mérvadó a véleményed.

2 bites agyú, agyhalott birka.

2018. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!