Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit utaznátok egy gimnáziu...

Mennyit utaznátok egy gimnázium miatt?

Figyelt kérdés

Budapesten belül is elég nagy távolságok, vagy inkább hosszú utazási idők vannak, de egyes kerületekben nem igazán vannak színvonalas iskolák, ezért ha valaki erős gimnáziumba szeretne járni, előfordulhat, hogy igen sokat kell utazással töltenie.

Szerinetek (egy irányba, tehát otthon -> suli) mennyi napi utazás fér bele egy középiskola miatt?

Én kb. 1 óránál húznám meg a határt.


2018. jan. 26. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
12 évesen kezdtem, kb 1 óra utazással (nem Budapest) de gyakorlatilag zombi voltam két évig. Nem is a tömegközlekedésen töltött idő volt sok, hanem az állomásra eljutás, várakozás, menetrendhez nem illeszkedő órarend stb. De visszagondolva megérte
2018. jan. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én kicsöngetéstől az otthonom ajtajáig 20, maximum 30 perc alatt jutottam el. És másik városban volt. Utáltam oda járni eleinte, de a közelsége miatt maradtam. Végül megszerettem :D
2018. jan. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam mindig is 1,5 óra volt a lélektani határ (kaputól kapuig)
2018. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én most 40-45 percet utazok iskolába menet, ez napi másfél óra kiesést jelent összesen. Tanulással kapcsolatban, én van, hogy a héven tanulom meg az anyagot, mert annyi a fölös idő. 5-kor, maximum fél 6-kor kelek,6:15-kor indulok, és 7-re benn is vagyok. Mindezt azért, mert klausztrofóbiás vagyok, és nem szeretem a tömeget sem, ami 15 perc eltelésével fogad. Szerintem egy nagyon jó iskoláért, mint például Fazekas, Eötvös, Apáczai, egy órát megéri utazni, de másfél is belefér. (Általánosba járok, ez az utolsó évem.)
2018. jan. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én anno nagyon szerettem volna a spanyol kéttannyelvűbe menni, ami csak egy van Budapesten, és pont a város másik felén, így 1,5 óra jött volna ki kb "kaputól kapuig"... Nekem az nagyon soknak tűnt minden napra, így végül egy belvárosi giminél maradtam.. Így is 50 perc volt kb, az utam, mert a város legeslegszélén laktam. De nekem ez még éppen belefért.


Most vidéken lakom és egy órát vonatozom, ami sok (főleg, hogy óránként jár), de a pályaudvartól már csak besétálok az egyetemre, szóval összességében kb annyi, mint amennyit a húgom utazik városon belül. Viszont sokkal kényelmesebb. A vonaton lehet tanulni, aludni stb. 3-as metró reggeli csúcsforgalmi állapotában ahol lökdösnek, bökdösnek, nem tudok kapaszkodni, leülni meg főleg nem és folyik rólam a víz, én nem bírnék 2-3 megállónál többet. Meg buszon se.

De ha HÉV vagy villamos (nem 1-es vagy 4-6-os) az út nagy része és mondjuk fél 7 körül elindulsz, az teljesen kényelmes tud lenni (megelőzöd a befele menő tömeget), szóval ezt is érdemes figyelembe venni :)

2018. jan. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hévnél már negyed hétkor is elég sokan vannak, hétkor meg pláne (5ös hévről van szó).
2018. jan. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, én is éppen az 5-ös HÉV-vel jártam, 7 óra előtt mindig kényelmes volt, 7 után pedig már tudtam, melyik a békási, így mindig volt helyem. :)

De tény, hogy azóta felkapottabb lett a 3. kerület, meg eleve egyre többen vagyunk Pesten, úgyhogy azóta lehet, rosszabb a helyzet :(

2018. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!