Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rasszizmus, és (leginkább)...

Rasszizmus, és (leginkább) iskolán kívüli iszlamofóbia érhet kirúgást egy tanárnál?

Figyelt kérdés

Nagyon 'kedves' töri tanár a suliban évek óta olyan kijelentéseket tesz órán, hogy "a cigányok mint a nyulak, de legalább buták, a zsidók meg szerencsére nem termékenyek". De bevándorlási hullám előtt is nyíltan ostobázta/állatozta a muszlimokat. Azután meg kb bekattant, facebookon 888, és jihadfigyelő, meg ennél is szélsőbb oldalakat osztogat nap, mint nap, úgy kommentelve, hogy A"az agymosott liberálidióták kinyírják Európát", meg ilyesmi.

De múltkor pont egy nyílt fórumon láttam, profilképpel kommentelni egész durvákat, aminek egy része a nácik tevékenységeinek adott körülmények közötti jogossának firtatása... Persze 888as olvasóhoz méltan az 'agymosott liberálisok', meg miegymással fűszerezve.

Kérdés: ezek miatt őt kirughatják-e?


2018. jan. 27. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben a magánéletben azt csinál, amit akar, amíg az iskola keretein belül nem politizál.

Azonban! mivel egy tanárról van szó ez már hátrányos megítéléshez vezethet az iskolát illetően, így elbocsáthatják ha a szülők vagy valaki nem preferálja ezt a viselkedést.


ui: Nincs olyan, hogy adott körülmények között jogos volna embereket ölni, főleg hogy senki sem volt olyan körülményben, hogy szükség lett volna rá.

2018. jan. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem fogom beköpni, nem azért kérdeztem.

De én is így gondoltam, hogy oké, magánéletben azt, amit (bár a suliban is voltak ilyen megjegyzései mint mondtam), de tanárként azért...


Persze slusszpoén, hogy elméletileg a migránsválság előtt meg zsír MSZP-s volt, és akkor meg azt szőtte bele a töriórákba

2018. jan. 27. 09:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk föcitanárunk volt baromi szexista. Olyan csípős megjegyzéseket tett, hogy sokan gyűlölték, bár FB-n nem csinált ilyen műsort (nem volt neki), azért hallatta a véleményét az iskolában. Mivel nagyon szigorú tanár volt (a lányokkal duplán), sokan szóltak érte, de lehetetlen volt kirúgni. Az egyik legnagyobb koponya volt a suliban és kimagaslóan teljesítettek a hallgatók földrajzból a versenyeken, szóval jól bebiztosította magát.
2018. jan. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
hallgatók... na, diákok :D Egyetemhez szoktam, bocsi.:)
2018. jan. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyennek nincs helye iskolában. És ezt taníthat még? Én egyből bepanaszolnám.
2018. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Estádio de Felchút ***** válasza:

A "rasszizmus" és az "iszlamofóbia" jogilag nem értelmezhető, egyébként:


"Mt. 8. §


(2) A munkavállaló munkaidején kívül sem tanúsíthat olyan magatartást, amely - különösen a munkavállaló munkakörének jellege, a munkáltató szervezetében elfoglalt helye alapján - közvetlenül és ténylegesen alkalmas munkáltatója jó hírnevének, jogos gazdasági érdekének vagy a munkaviszony céljának veszélyeztetésére."

2018. jan. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Én hálás vagyok érte, hogy a mi történelemtanárunk a kötelező tananyag mellett sosem volt gyáva kimondani az igazat, legyen szó a cigánybűnözésről, a “szegény migránsokról” vagy a “béke vallásáról”. Ezért nagyon is tisztelem, szerintem ha valakiknek, a tanároknak halkan mindig meg kellene jegyezniük az igazságot, miheztartás végett
2018. febr. 17. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Inkább félni mint megijedni. ;)
2018. febr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A dzsihádfelügyelőt legfeljebb retardáltak tekintik igazságnak.
2018. febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
figyelő* xD
2018. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!