Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NYOLCOSZTÁLYOS GIMIK, ezeket...

NYOLCOSZTÁLYOS GIMIK, ezeket ismered? Nagy segitseg lenne a valasztasunkban.

Figyelt kérdés
A budapesti Babits, Szilágyi, Németh Lászlo es Kosztolanyi erdekelne. Erőssegben, szellemisegben, gyerekkozpontusagban vannak tapasztalataitok? Mindent valaszt koszonok szepen.

2018. jan. 27. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányom az újpesti Babits gimibe jár három éve, nyolcévfolyamos képzésre (tehát most hetedikes). Egyszerűen ìmádja az osztályát és az iskolát. A tanárai között van akit szeret (osztályfőnök és a fizika valamint kémia tanár) és van akit utál (biológi és töritanár).

Az iskola szerintem erős (a hvg szerint 21.). A tanulmányi versenyeken vannak eredményeik (legutóbb a lányom a Varga Tamás matematika versenyen jutott tovább és most izgulunk hogy bejut e a 3. fordulóba).

Egy gyerek ment el tőlük a tanulmányi eredmények miatt. Az osztályban hatodik év végén hat kítűnő volt. A jövő héten kiderül hogy mennyi lesz idén félévkor.

Véleményem szerint gyerekközpontú a suli. A diàkprogramok jók.

Mivel a gyerekem szeret oda járni és jól tanul szerintem mi jól választottunk iskolát. Biztosan van akinek nem jön be Babits.

2018. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyyon szepen koszonom, hogy irtal. Igazan sokat segitettel.


Megkerdezhetem, hogy anno milyen iskolakk kozott hezitaltatok, illetve,h miert a Babits mellett dontottetek? Ez is volt az "alomsulitok"?

2018. jan. 27. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Újpest központban lakunk. A Németh László 4 villamosmegállóra van tőlünk a Babits meg 6 búszmegállóra. Mindkét suliban voltunk nyílt napon, de valahogy a Babits szimpatikusabb volt a gyerekemnek ezért csak ezt jelöltük be negyedik osztályban.
2018. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom. Esetleg meg a szobeli meneterol tudnal irni? Hogyan keszuljunk ra?
2018. jan. 27. 18:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom őszintén mi nem készültünk a szóbelire és nem is jártunk előkészítő tanfolyamra. Az írásbelire felkészültünk a korábbi feladatok megírásával és átbeszélésével. Nem lett volna tragédia ha nem veszik fel, mert az általános iskolás osztálya jó volt (Károlyi).

A szóbelin egyébként kapott magyar és matek feladatokat (kb felvételi szintüket) 10 perces felkészülési idő után szóban megkérdezték a megoldások menetét.

Szerintem az egész felvételi az alsós tanítónénin múlik. Ha jók a tanítók akkor simán felveszik a gyereket.

2018. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!