Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi bukás tényleg olyan,...

Egyetemi bukás tényleg olyan, mint általánosban? Én lettem butább?

Figyelt kérdés

A tárgyújrafelvétel olyan, mint az évismétlés, kivéve, ha nem csúszol.

A vizsgakurzus meg, mint a pótvizsga nyáron.

Legalábbis a szüleim szerint.


2018. jan. 31. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Ez marhaság. Vannak nagyon nehéz szakok, amiken a legjobb teljesítményű emberek is buknak tárgyakat.
2018. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

#1 Ez csak a gyengék mentegetőzése.

Az összes szakon vannak olyanok, akik soha életükben közelében sem voltak a bukásnak.

Olyan szak meg nincs, amit ne lehetne végig csinálni bukás nékül.


Ennek ellenére olyan szakok tényleg vannak, ahol egy átlagosabb képességű/nem komolyan tanuló ember nagyon gyorsan megtud bukni 1-2 tantárgyból.

Azért mert szimplán nehéz.


Tárgy újra felvétel nem olyan, mint az évismétlés.

Az évismétlés azt jelenti, hogy újra csinálod az egész évet és hiába volt meg a középiskolában mindenből a kettes, elég volt egy valamiből megbukni!!! és csinálhattál mindent újra.

Az egyetemen ez nem így van.

Ha valami nem sikerült, attól a többivel haladhatsz.

Csúszás is 1 tantárgy ágára hat ki, nem az egészre.


Pótvizsga az nem egyenlő a vizsgakurzussal, sehogy sem. :D

Pótvizsga inkább egy C vizsgának felel mg.


Vizsgakurzus meg kinek mi.. nálunk nem lehet azt bejátszani, hogy megvan az aláírás ezért felveheted vizsgakurzusnak és így veheted a ráépülőt is.

Fenéket...

Nálunk a vizsgakurzus szimplán annyi, hogy nem kell bejárnod és automatikusan megkapod az aláírást a vizsgához.

Csak azért jó, mert így elkerülöd az óraütközéseket.

2018. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy van benne a hallgatónak is felelőssége. Én ki nem állhatom a tanárokra mutogató embereket, akik nem veszik észre, hogy nekik is volt ebben szerepük.


Az viszont tény, hogy sokkal kevésbé függ a tudástól. A középiskolai tudás alapműveltség szinte. Egyetemen meg vannak olyan vizsgafeladatok és tárgyak, amiket ha nem értesz, vagy nem megfelelően oldasz meg, jöjjön legközelebb a válasz. Legalábbis nem hiszem, hogy buta lennék attól, mert egy kérdésre nem tudtam a választ, vagy mert nem szó szerint írtam a definíciókat.


Igen, volt benne szerepem és felelősségem. De buta nem vagyok, csak nem feleltem meg annak az igényességnek és alaposságnak, amit elvártak.


De húztak már át oldalakat azért is nálunk az illető vizsgájában, mert elvileg olvashatatlan volt. Meg buktatták már meg egy barátnőmet azért is, mert nem vitt személyit. Igen, van az embernek felelőssége a dologban, de messze nem a képességei és a tudása az egyetlen és legfőbb, ami miatt megakaszthatják, szerintem.

2018. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Például, ha egy heti 3 órás gyakorlaton nem tud magyaràzni a tanár, vagy már év elején megfenyeget, hogy meg fogok bukni, mert összetévesztett valaki mással, aki vizsgakurzuson volt nála.

De hadjuk, azok meg töknértehtőek. Meg nem buktathatta, mert nincs személyije, csupán érvénytelenítette a vizsgát, elment egy alkalom. Pont itt olvastam, hogy - bár mi kevesen vagyunk - máshol fizettségért cserébe bemegy valaki helyett vizsgázni, meg is tanulja az anyagot 5.000 forintért, úgy fésüli a haját, sminkel stb. Szerintem ez érthető dolog.


De amit velem műveltek az full igazságatlanság. Nem tudtam elmenni egy tárygból javítózni, mert egybe esett egy másik tárggyal, ugyanannál az oktataónál. Vagy nem tudtam bejárni egy nyelvi órára, mert a fő tárgyunk katalógusos órájával ütközött a fele. Értelemszerűen ezeket instant buktam, meg sem próbálhattam.

2018. jan. 31. 12:29
 5/7 A kérdező kommentje:
*De hagyjuk, azok tök érthetőek is.
2018. jan. 31. 12:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is repkednek az emberek, mert szokás szerint vizsgaidőszak elején és az uv héten minden főtárgyunk vizsgáját egy napra teszik. Szóval vagy elhelyezed magad valahol a másik 2 meghirdetett alkalmon és átmész mindenből elsőre, vagy futsz egyik vizsgáról a másikra és eldöntöd, mit engedsz el. Persze, persze, ott van, hogy ha az ember előre megtervezi, ha az embernek előre van mindenből jegyzete, ha az ember levelezik az oktatóval a gond miatt, ha az ember... Oké, biztosan ki lehet dolgokat így vagy úgy kerülni, erre értettem azt, hogy valóban van az embernek szerepe benne. De szerintem egyetemen sokkal kisebb dolgokon múlnak tárgyak, mint gimiben.
2018. jan. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rosszul osztottam be az időmet, de alapból nem lett volna lehetőségem kihasználni a gyakjegyeseknél a kettő, másiknál a három alkalmat.
2018. jan. 31. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!