Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyíregyházi vagy Debreceni...

Nyíregyházi vagy Debreceni pilóta képzés?

Figyelt kérdés

Most szeptemberre jelentkezem a Nyíregyházi illetve a Debreceni egyetemre a Hivatásos Repülőgép Vezetői szakra viszont olyan kevés illetve rész információt találok ezekről a szakokról, hogy szükségem lenne egy kis segítségre.

Mindkét szak csak költségtérítéses formában indul tehát nincs államilag támogatott képzés viszont a Debreceni egyetemen egy félév 2 millió forinttal többe kerül mint a Nyíregyházi egyetemen. Ennek mi az oka? Egyedül a Nyíregyháziról találtam infót, hogy ott 140 repült órával illetve 60 óra szimulátorral kerülnek ki a végzett hallgatók. A + 2 millió forintból én arra következtettem, hogy Debrecenben több lesz a végén a repült óráid száma mint Nyíregyházán és ezért kerül többe. Esetleg erről tud valaki valamit?

Illetve a végzettek ha jól tudom kapnak egy közlekedés mérnöki diplomát is a pilóta képzés mellé. Ez így van?


Köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 31. 15:03
 1/5 anonim válasza:
29%
Engem az érdekelne hogy hány félévesek az iskolák és hogy kell e alapdiploma a jelentkezéshez.
2018. febr. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezeket megtalálod a Felvi.hu-n. 7 félév és ez maga az alapdiploma ha elvégzed. Ez BsC.
2018. febr. 1. 10:08
 3/5 Benedict válasza:

Hello!

Hasonlo cipoben jarok… Nem tudok donteni melyik lehetne a jobb.. Te hogy dontottel, tudtal meg valami uj infot? Esetleg mostmar tudod melyik a jobb?


Elore is koszi!

2019. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 carpmat válasza:

A két képzés között a különbség, hogy Debrecenben a nagy gépes típusjogosítás egy részét is fedezi a diákhitel, más kérdés, hogy ez nem feltétlenül előny, mivel ezt a légitársaságok is meg szokták finanszírozni leendő munkavállalóiknak.


A nyíregyházi képzés több mint 50 éves múltra tekint vissza több mint 600 végzett hallgatóval, Debrecenben még most végez majd az első évfolyam.

2020. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én a Nyiregyit ajánlanám inkább, itt can a wizzair kepzes is es konnyu kapcsolatott kialakitani amivel talan egyszerubb lehet egybol munkat talalni
2020. máj. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!