Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Andrássy Gimi? (Békéscsaba)...

Andrássy Gimi? (Békéscsaba) Szakok, tanárok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! ^^ A Békescsabai Andrássy Gyula gimnáziumba tervezek majd tovább tanulni (bár még nem vagyok 8.os). Lenne pár kérdésem az iskolával kapcsolatban:


- Milyenek a szakok? Tudom hogy milyenek vannak, de maga az érdekel, hogy mennyire erős, általában milyen a közösség (már ha lehet általánosítani) meg úgy ámblokk mi a véleményetek róluk?

- Mennyire szigorúak a tanárok? És mennyire jók?

- Tényleg olyan sznob iskola mint ahogy mondják, vagy ezek csak sztereotípiák?

- Van valami ami különösenb negatívum?


Előre is köszönöm a segítséget, illetve ha esetleg van valaki aki az Andrássyba jár/járt/járni fog, privátban is szívesen beszélnék ^^


12/L



2018. febr. 1. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Én oda jártam. Egyáltalán nem volt sznob hely. Jó, erős gimnázium. Bioszos voltam, akkoriban ez heti +2 óra bioszt jelentett, és már elsőben is tanultunk bioszt. A bioszosok közül sokan orvosok lettek, biológusok, kutatók, természetvédők, az osztály másik fele is szinte kivétel nélkül most olyan helyeken dolgozik (egyetem elvégzése után), hogy azok jó helyeknek számítanak (vezető beosztásúak, tanárok, óvónők, tanácsadó cégek, stb.).

Igaz én tizensok éve végeztem, de ha most ezt hívják "sznob giminek", hogy tanulni kell és utána is jó egyetemre kerülsz be, akkor ha ilyen most is, akkor igen sznob :-).

A tanárok mindenhol változóak, vannak jók és kevésbé jók, a szigor függ az osztály hozzáállásától is.

Valahogy nézd meg a továbbtanulási arányt vagy azt, hogy országos rangsorban hol áll (főleg Békés Megyén belül).

2018. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Szia, en most vagyok vegzos az Andrassyban, csak ajanlani tudom! Szeretem az iskolat, a kozosseget, hatalmas az osszetartas es sorolhatnam... Egyszer sem bantam meg hogy ide jottem! Szeretek bejarni az iskolaba, es ez nem mindenhol mondhato el.

A tanarok jofejek, vannak szigorubbak es kevesbe szigoruak, de ez szerintem mindenhol valtozo. A kozosseg maximalisan osszetart: garabincias napok, rozsahet, sport nap, diaknapok es sorolhatnam. Mindegyik hatalmas elmeny!

Tanulni kell, ezt elvarjak, de nem megerolteto. 4 alatt egyszer sem mondhatnam el hogy szenvedtem emiatt vagy hasonlok, es vegig 4-5os tanulo voltam/vagyok.

Azt, hogy mas iskolak sznobnak tartanak, minket egyaltalan nem erdekel, mert mi tudjuk, hogy ez nem igy van.

2018. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szakokat egyáltalán nem lehet nehézségi sorrendbe állítani. Ez csakis attól függ, hogy milyen tanárt kapsz valamiből. Akár C-be mész, akár E-be, nem fogsz sem kevesebbet, sem pedig többet tanulni egy iskolán belül.
2019. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Tornadressz kötelező?
2023. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!