Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaságinformatika BGE/BCE...

Gazdaságinformatika BGE/BCE melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Szerintetek a fent említett két egyetem közül melyiket válasszam ha érdekel a gazdaság és az informatika , de inkább a gazdaság (középiskolában is azt tanultam). Valamint milyen ponthatárokra lehet szerintetek idén számítani? (BCE 2015-400 2016-376 2017-400 --- BGE: 2015-305 2016-289 2017-319)

2018. febr. 3. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A BCE-n a gazdinfón a gazdasági rész dominálni, plusz mivel ide nehezebb bekerülni ezt írnám elsőre majd a BGE-t B tervnek. Úgy tudom egyre népszerűbb szak, úgyhogy a 2017-es eredményhez hasonlót tippelnék, de ezt szintr lehetetlen előre kitalálni.
2018. febr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgy tudom a BGE-n is a gazdaság van előtérben ezért is ez a 2 van a képben (meg persze mert ez a 2 elismert). Köszönöm a véleményt!

Még valaki hozzá tud szólni esetleg?

2018. febr. 4. 09:27
 3/4 anonim válasza:

A BGE-n a szak 70-80%-a informatika, szóval ha a gazdasági része erdekel jobban, akkor menj a Corvinusra.

Nálunk a gazdasági rész kimerül abban, hogy első félévben tanulunk szamvitelt, illetve közgazdaságtant, utána a későbbiekben inkább a pénzügyi és a banki szférában használatos pénzügyi informatikai rendszereket tanuljuk. De úgy gondolom, hogy egyikkel sem fogsz mellé, én nagyon szeretem a BGE képzését. Ja, igen, másodéves hallgató vagyok 😊

2018. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
BGE-n a gazdinfósoknak szinte alig van gazdaságis tárgyuk, rengetet progamnyelvet tanulnak. Nem véletlenül adnak infós diplomát és nem gazdaságis diplomát. Ezt a szakot tényleg nagyon nehéz elvégezni BGE-n, de ha érdekel az infó és kitartó vagy, akkor megéri. Pont emiatt ez az egyetlen szak a BGE-n, amire nem lehet átmenni a többi szakról szakváltással.
2021. okt. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!