Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE vs ELTE gazdasági szak?...

BGE vs ELTE gazdasági szak? Mi a különbség? Tudom, hogy az ELTE-GTI új, de pont ezért kérdezek róla, mert a neten elég kevés az információ.

Figyelt kérdés
Az "újság" (tehát, hogy új a kar) mennyire befolyásolja a tanítás színvonalát? Meg szeretném jelölni mind a két egyetemen a pénzügy és számviteli szakot, de nem vagyok benne biztos melyiket helyezzem a rangsor elejére. Olyan emberek véleményét várnám, akik esetleg tudnak valamit az új ELTE-GTI-ről és akik a BGE-PSZ-re járnak. Jobb-e az egyik, mint a másik (Persze ez tudom szubjektív, de a tanítás szempontjából kérdezem) vagy aránylag hasonló?

2018. febr. 4. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE GTI-n még soha semmilyen képzés nem indult, úgyhogy senki se fog tudni érdemleges információval szolgálni, max. azok, akik részt vettek a szakok kidolgozásában, de ők kétlem, hogy gyakoriznak.
2018. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy senki nem vett részt, de hátha hallottak valamit róla. És kíváncsi lennék hogy számít-e valamit hogy az ELTE alapból nem gazdasági.
2018. febr. 4. 12:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE GTI a BME-ről elüldözött Üzleti Tudományok Intézete oktatóiból állt össze. Az ország egyik, ha nem a legszínvonalasabb üzleti képzését csinálták eddig is. Most az ELTE-n valószínűleg még profibbak lesznek saját autonómiával.
2018. febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2018. febr. 4. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Szia,

én BGE-n vagyok első éves, de szerintem az ELTE ennél sokkal jobb lesz, úgyhogy én pl átiratkozom jövő évtől. BGE-n sajnos romlik a színvonal egyre jobban, bár a PSZ szak még talán a legszínvonalasabb, de akkor sincs sehol a ranglistákon, míg az ELTE többnyire első helyen áll.

Plusz ami nekem nagyon szimpatikus, hogy a tantárgyak nagyrészét lehet majd angolul tanulni TÖBBLETKÖLTSÉGEK NÉLKÜL. Ez nagyon ritka, mindenhol kérnek idegennyelvi hozzájárulást.

2018. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ :)
2018. febr. 5. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!