Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy és számvitel? Miről szól?

Pénzügy és számvitel? Miről szól?

Figyelt kérdés

Lázasan nézegetem a felvi.hu-t és szembe találtam magam a pénzügy és számvitel szakkal. Tudna valaki véleményt írni róla?

Nézegettem azt is, hogy utána milyen állásom lehet és ugye feljött a könyvelő is. Erről is szeretnék néhány véleményt. Teljesen új lenne nekem ez az egész, tehát az olvasottokon kívül nem ismerem a könyvelő feladatait, hogy mennyit dolgozik átlagosan, mennyire nehéz egy munka (szubjektív, de azért várok véleményeket, hogy miért gondolja, hogy esetleg könnyű vagy nehéz).

A matekkal kapcsolatban is várom válaszolók véleményét. A 4-es átlagom meg van és mindig csak a geometriával volt gondom de az itt nem érdekes hál' istennek. Informatikából rendelkezem érettségivel, tehát az alap ismereteim megvannak. Ez elég lenne (meg persze tanulás az egyetemen) a "túléléshez"?



2018. febr. 4. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Először is milyen egyetemre szeretnél menni.

Sok helyen van specializáció, így eltudod dönteni, hogy a pénzüggyel vagy a számvitellel akarsz jobban foglalkozni.

De olyan helyek is vannak, ahol alapból csak számvitel spec. van.


Ezután fixálni kell a dolgot, hogy amennyiban csak könyvelő akarsz lenni, teljesen felesleges az egyetem. Arra jó egy FOSZK de még OKJ is.


Ezután lehet rágódni a két kulcsszón.

Pénzügy és számvitel.


Pénzügy: Sima alapszakon ha nem vagy pénzügy spec-es, akkor nem olyan nehéz.

Képletek igazából és excel használat. Persze van mellette elmélet is, de ez is egyetemtől függ, hogy mennyire fogják számon kérni.

Minél többet tanulsz róla, annál hamarabb rájössz, hogy brutális matek van mögötte főleg magasabb szinteken.


Számvitel.

Legjobban úgy tudnám megfogalmazni, mint egy rendszert.

Szabályok, logika. Ennyiből áll az egész.

Az azonban garantálható, hogy amennyiben nem fog tetszeni, az életedet is megszomorítja. :D

A szabályok törvényből vannak idézve, szóval megkell tanulni értelmezni és használni is őket.

Emellett, amit még borítékolhatsz, hogy a logika nem jön magától.. brutál sokat kell gyakorolni vagy kínszenvedés.

Amúgy az egész annyi, hogy a gazdasági életben történő eseményeket (vállalat vesz árut, amit majd értékesíteni akar, elad egy terméket, gyárt valamit, gépet vesz, hitelt vesz fel, kifizeti a számláit, stb.) kell rögzíteni.

Magyarul minden gazdasági eseményt "kontírozni" kell.

Na már most ez nem mindig egyszerű és számos szabály van ezekre.

Minden eseménynek van egy száma, amiket sok helyen fejből kell tudni.

Pl.:

Veszek alapanyagot

T211 K454

T466 K454


Ilyesmiket kell vagy logikából kivágni vagy emlékezetből.

Van pár ilyen szám(számlaszám), de ez még csak a jégyhegy csúcsa.


Maga a szak.. nem csak pénzügy és számvitel lesz.

Több tantárgy is, azonban megint egyetemfüggő, hogy hol mennyire durva.

Corvinuson a Matek1-2 egyenlő a halállal ha nem gyakorlod magad halálra vagy nem vagy jó belőle.


Pár helyen meg a gazdasági tárgyak törnek ketté, mikro-makro. (Matek megint... az egész)


Könyvelőn belül is megkülönböztetünk szinteket.

Vannak főkönyvelők de sima irodai könyvelők is illetve azok, akik magánban dolgoznak.


Egy főkönyvelő sokat akaszthat, de nem könnyű oda eljutni.

Mezei könyvelő 8 órás munkaviszony, monoton tud lenni, de semmi nagyfokú stressz.

Egyéni: Sok meló, de jobb fizetés.


Én a helyedben nézelődnék még inkább, hogy mégis mi az a számvitel és pénzügy... nem éri meg csak úgy belevágni.


Infó érettségivel meg itt kitörölheted... :)

Geometria nem kell, inkább az emelt matek(deriválás, integrálás), és a középsulis anyagból a valószínűség számítás, fv-ekről minden!!!, és az általános tudás, ami egyszerűsítgetésekre, összevonásokra, hasonló azonosságok(számítás könnyítők), használatára irányul.


Ezek nélkül a matek is szenvedés.

2018. febr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

A BGE-t és az ELTE-n most induló GTI-t néztem. Nagyon sok szakot néztem, de egyik sem keltette fel az érdeklődésemet igazán. Ezért elkezdtem keresgélni, hogy mik a keresett és jól fizetett állások. És így bukkantam a pénzügy és számvitelre. Tudom, hogy nem a legjobb ennek a szempontjából szakot választani, de máshogy nem akadtam semmire.

Az interneten a tárgyilagos részét írják le az egésznek, hogy miket kell tanulni, mi lesz a munkád de engem például érdekelne az is, hogy mennyire stresszes, nehéz (tudom ez szubjektív) ez a szakma. Nem előírás a könyvelőség csak éppen ezt találtam a pénzügyi állásoknál és ennek kezdtem utána nézni. Sajnos egyik ismerősöm (se tanárom) nem jártas ebben a szakban ezért nem tudok senkit megkérdezni. Ezen kívül meg a KVIK-et néztem de nagyon sokat azt írják, hogy nagyon nehéz vele elhelyezkedni.

Nem járok matek faktra. Ez nagy baj vagy attól még nem lehetetlen belerázódni?

2018. febr. 4. 11:45
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

A BGE-t néztem és az ELTE-n most induló GTI-t. Nagyon sok szakot néztem, de úgy igazán egyik sem keltette fel az érdeklődésem,ezért kezdtem el nézegetni, hogy mik a keresett és jól fizető állások. Tudom, hogy nem a legjobb ezek szempontja alapján szakot választani, de sajnos fogalmam sincs mi más lehetne. A FOSZ-t én is meg akartam jelölni (meg is fogom), de mivel nincs ismerősöm (se tanárom) aki jártas ebben a szakban, nem nagyon tud senki infot adni, hogy nekem valo lenne-e. Személy szerint nem járok matek faktra. Ez nagy hiba vagy attól függetlenül nem túl nehéz belerázódni a tananyagba?

Ezen kívül a KVIK-en néztem a turizmus-vendéglátást de nagyon sokan írják, hogy nehéz elhelyezkedni vele.

2018. febr. 4. 12:26
 4/6 A kérdező kommentje:
(Bocsanat a 2 valaszért csak az egyiket nem tudtam hogy elkuldte a rendszer :D)
2018. febr. 4. 12:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első jól leírta!! Matek semmi a pénzügyi számviteli tárgyahoz képest sztem. Kiakadtam mikor más gazdasági szakosoknak a matek meg mikro makro volt a legnehezebb!!!!
2018. febr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ne legyenek illúzióid. Az átlag alkalmazott könyvelő nem keresi agyon magát. Jó, többet keres mint pl egy tanár, de nem leszel vele gazdag. Kezdőklnt jó ha nettó 150-180-at megkapsz, késöbb is 200-250. Kivéve ha nagyon jó vagy és pl főkönyvelö leszel, de akkor meg nagyon stresszes és akkor aztán tényleg napi 10-12 ótrát dolgozol.Amúgy irodai egész nap ülős és képernyőt bámulós munka. A legtöbb helyen agyon hajtanak és nem lehet 8 óra alatt befejezni amit meg kéne csinálni. Ha csinálsz egy saját könyvelő céget akkor is rengeteg munkával lehet csak jól keresni. Én nagyon megbántam hogy ezt tanultam, hasonlo okokból amit te írsz. Ez a szakma annak való aki tényleg imádja, aki szabad idejében számviteli és adó törvényeket olvasgat és szívvel lélekkel tudja csinálni, mert kemény szakma.
2018. febr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!