Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Álmos Vezér Gimnázium vélemény...

Álmos Vezér Gimnázium vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sajnos nyilt napra nem tudtam menni viszont megjeloltem esteleg aki oda jart/jar mi a velemenye olyan rossz mint ahogyan sokan mondjak? 60 pontom lett kozpontin es az atlagom 4,3-4,4.

2018. febr. 6. 14:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%

Hááát voltunk Anyummal a nyilt napon és vegyesek az érzéseink a sulival szemben. Egy számteches órán voltunk bennt. Volt egy srác konkrétan ő végig csak a mobijával foglalkozott amit a a tanár mondott azzal semmit de szó szerint semmit ! Egy feladatot sem hajtott végre a gépen nem is értem minek kapcsolta be egyáltalán. Mások egymással levelezgettek órán papírcetlivel.pedig a tanár szimpi volt de tényleg!Mindez így hogy voltak vendégek az órán mi van ott ha nincs bennt senki?

A srác akivel a folyosón beszéltünk pedig nyomta a demo szöveget:nagyon suli ,nagyon jó közösség, és a spanyol na az is frankó a német nem annyira. Oké mondtuk de minket épp a német érdekelne :) Erre a válasz jaaaj nagyon jóóó a német. Na hát viccnek okés a dolog de komolyan? Kérdeztünk egy lányt is aki a folyosón álldogált : Hááát külön tanárokkal igen meg lehet tanulni a második nyelvet is! Igazán nem tudom. Lehet hogy 3.helyre azért beírom de első kettőről szó sem lehet.

2018. febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
lemaradt:lehet neked azért tetszene de nekem nem volt szimpi.
2018. febr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%
Az iskolai rangsor leghátulján kullogó iskola. A nyelvi osztálya még elmegy, de az általános tagozatra ilyen negyvenpár pontokkal is mentek. Az oktatás színvonala épp ilyen. Kb minden másik iskolával jobban jársz a környéken. 60 ponttal legalább próbálj meg jobba bejutni és max utolsónak írd az Álmos nyelvi osztályát.
2018. febr. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Budapesti, Pest megyei rangsor,Álmos vezér 110. Csak összehasonlításképp Táncsics, ami nem egy túl erős 93., Kőrösi 17.ker 61.,'Corvin 67.. Még a Zrínyi is 89.pedig az is nagyon gyenge suli.
2018. febr. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%

Nem erős suli. Sőt némely tagozata inkább gyengének mondható. Sok tanuló mobilozik minden órán, s a tanárok nem foglalkoznak vele.


Azért sem ajánlom, mert sok a lányos fiú, majdnem minden osztályban van három-négy. Nem csak lányos arcúak, hanem mert lányosan öltözködnek. Vannak olyan fiúk, akik sminkelnek, de olyan is van aki szoknyát és harisnyát vesz fel.

2018. febr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire aktuális még a leveled, csak most láttam. (Sok idő eltelt a válaszom óta, annyira, hogy májusban végeztem is.)

Nem tudom mit írhatnék a suliról. Szerintem nagyon jó! Jó a közösség, a hangulat és a tanárok is. Persze itt is van kivétel, mint mindenhol. Igaz a ha szorgalmas vagy egy tanár sem köt bele az emberbe.

Hogy erős suli-e? Igazából az a jó, hogy nincsenek túl magas elvárások, ugyanakkor, aki többet szeretne tudni arra van lehetőség. Hármas, négyesekkel végig lehet csinálni, ha kicsit foglalkozol vele (az érettségik is így szoktak sikerülni). Nincsenek felesleges elvárások, az érettségire tökéletesen felkészítenek. De nem csavarodik be az ember a felesleges infóktól.

Mostanra informatikai eszközökkel is nagyon jól fel lett szerelve.

Gondolom most kezded a középiskolát, szóval az érettségi még nem biztos, hogy érdekel. Vannak iskolaidőben is és utána is programok (farsang, halloween, nyelvinap stb. és persze a gólyadiákok felavatásához mindenféle jó kis program).

Két féle osztály van (bár az igazgatónő szeretne kicsit változtatni). A sima osztálynak heti 4 angolja és 3 német/spanyol nyelv órája van. Az emelt nyelvi (ez elvileg marad) heti 5-5 óra. angol és német/spanyol. Én az utóbbiba jártam. Minden évfolyamon ez a jobban teljesítő osztály, ide kerülnek valamiért a komolyabbak, szóval e szerint válasz szerintem.

Szerintem nagyon jól tanítanak nyelveket mindkét osztályban. Nálunk mindenki a második idegennyelvből is érettségizett. Sokan emelteztek is, nyelvvizsát tettek. Tehát 4 év alatt eljutsz nulláról elég magas szintre, mégsem folyt meg a tanayag.

2018. ápr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Lehet a nyelvi osztálya az jobb, de az általános tagozat nagyon gyenge és még így is rossz az osztályátlag. Nem véletlen hogy változtatni szeretnének ezen a tagozaton.
2018. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Vannak olyan programok a gólyáknak mondjuk előadás amire beülhet a szülő? :)
2018. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Milyen a követelmény? Évközben átakarok oda menni de elég lusta vagyok tanulásban (tudom ezen változtatni kell) és a gólyáknak milyen programokat adnak általában?
2018. aug. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Mazser017 válasza:

Szia!

Nagyon kérlek hallgass rám! Aki most ezt olvassa, és esetleg ebbe a fertőbe szeretne jönni ne tegye. Többi információ privátban. ( bytheway alig várom hogy elballagjak. 11.es vagyok.)

2019. máj. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!