Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE-PSZK pénzügy és számvitel...

BGE-PSZK pénzügy és számvitel alapképzés (kreditelismerés)?

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni az alapképzést, emellett van már egy alapképzésem. Az lenne a kérdés, hogy a suliban mennyire van lehetőség a kreditelismerésre (pl. politológia is megtalalható a mintatantervben, alapképzésen volt politológia tantárgyam). Mennyire lehet a kreditelismeréssel megrövidíteni a képzés idejét?

2018. febr. 6. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Bár én nem pénzügy számvitelre járok, de pszk karon vagyok én is a bge-n. Nekem is volt egy másik alapképzésem, úgy jöttem át ide. Összesen 50 kreditet tudtam beszámíttatni, ami 15 tárgynak felelt meg. Szakosodás miatt viszont nem tudtam hamarabb befejezni a sulit, szimplán csak kevesebb tárgyam volt egy félévben mint a többieknek - mondjuk ez sem volt hátrány. Szóval egyébként nagyban függ attól is, hogy miket tanultál eddig, úgy nézem nálatok nincs nagyon egymásra épülés. Itt a tanterved:


[link]


Illetve ugye be kell majd adnod egy kreditelismerési kérelmet, hogy szerinted melyik régi tárgyad melyik új tárggyal egyezik meg. Szóval nézd össze a tematikákat, így leginkább te tudsz választ adni a kérdésedre. Illetve azt tudom még javasolni, hogyha valamelyik tárgyadat nem fogadják el, de szerinted nagyban hasonlít (azt hiszem 70%-ban kell megegyeznie) akkor menj oda a tanárhoz privátban, és nézzétek össze a kettőt - nekem volt már, hogy az ügyintéző nem fogadta el, de a tanár rábólintott, és nem kellett megcsinálnom mégegyszer.

2018. febr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A politológia vàlasztható, nem lesz rövidebb.

Ha esetleg számvitelt tanultàl, vagy matekot, akkor talán, de soka ráépüléy, nem fog menni. Habár most jicsit lebutították a szakot.

2018. febr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!