Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnazisták, hogyan néz ki...

Gimnazisták, hogyan néz ki egy iskolanapotok?

Figyelt kérdés
Nekem: 4 órakor kelek -> 15-re hazaérek -> pihizek, megnézek valamit (1 óra) -> kajálok, bepakolok holnapra (újabb óra) -> megágyazok, fürdök (még egy óra) -> 18 van, és akkor elvileg még tanulnom kéne... de nem bírok ülni a sok üléstől az iskolapadban, ezért fekszem, úgy pedig nem lehet tanulni. Telefonozok... 22-kor lefekszem aludni. Hulla fáradt vagyok, de azért még forgolódok egy órát... Az éjszaka folyamán 2-3 alkalomkor megébredek - vagy vissza alszom vagy nem. És kb. 3,5-4 óra alvással kezdődik minden elölről...

2018. febr. 7. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

6kor kelek

7:30ra benn vagyok a suliban

15:30kor hazamegyek

16:00 elindulok edzésre vagy nyelv órára

18:30ra haza érek

19:30ig pihenek

20-22ig tanulok, beszélgetek, mobilozok

23:00kor elmegyek aludni

2018. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Végzős vagyok egy elég erős gimiben. Kb 6-kor kelek, ha van első órám (heti2x). Ha nincs, akkor 7-8 között kelek. Bemegyek suliba. Általában 12:15-ig, max 2-ig vagyok benn. Utána elmegyek edzeni, táncra, vagy más különórára. Legkésőbb 4-kor otthon vagyok.. akkor tanulok 8-8:30-ig.. utána olvasgatok, vagy filmet nézek. 11-11:30 körül megyek aludni.
2018. febr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


11.-es vagyok egy elég erős nyolcosztályos gimiben.

A napom általában így néz ki:

6:30 felkelek

14:00, 15:00 vagy 16:00-kor érek haza (van 6,7 és 8 órám is, de 3-szor van 7 órám, így most azt az esetet fogom nézni, amikor 15:00-kor otthon vagyok)

Aztán pihizek egy keveset, megnézek egy részt egy sorozatból, zenét hallgatok meg ilyenek, ez kb nekem is 1 óra.

Ezután elviszem sétálni a kutyát, ez kb fél-1 óra, függ az időtől is.

Majd tanulok kb 2 órát, kisebb szünetekkel. Ez tart tehát úgy 19:00-ig.

Ha nincs túl sok tanulnivalóm és nem vagyok túl fáradt elmegyek a konditerembe edzeni, 19:30-20:30. (Ez mondjuk 2-szer, 3-szor sikerül egy héten, a 4 már szörnyen ritka.)

Ezután bepakolok, előkészítem a holnapi ruhámat, eszek egy második (kisebb) vacsit, beszélgetek a szüleimmel. Majd olyan 21:30 körül megyek fürdeni és lefekszem aludni. Ha álmos vagyok akkor rögtön elalszok, ha nem akkor még olvasok egy kicsit.


Azért írtam le ilyen részletesen, mert szerintem azért ébredsz fel éjszakánként és azért nem tudsz hamar elaludni, mert az agyad elfáradt a suliban, de a tested nem. Menj el edzőterembe, sportolj valamit, de az is számít ha csak futsz néhány kört a környéken.


A tanulást én a helyedben áthelyezném valahogy kicsit előbbre, mert egyértelmű, hogy most nem tudsz hatékony lenni. Mondjuk a beágyazás, fürdés dologgal cserélném ki. Ha azonban csak a telefon miatt nem koncentrálsz, akkor azt kell eltenni. (Az hogy nem bírod az ülést, az elmúlik, ha sportolsz suli és tanulás között, hidd el nagyon is jól fog esni az ülés egy kiadós edzés után.)


A napirended alapján egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy hányadikos lehetsz. Gondolom azért kelsz 4-kor, mert bejárós vagy, de akkor hogy érhetsz haza 15:00-ra? Nekem 6. oszt. óta nem volt olyan napom, hogy 12-kor végeztem. Nem kötekedni akarok csak nem értem.


Remélem segítettem.

17/L

2018. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már elballagtam, de tavaly ilyen volt:

5:30kor kelek, megyek a 6:16os buszhoz

8:00tól suli, órák (végzősként faktok nélkül)

15:30kor vége az óráimnak

16:40kor indul a buszom haza

17:30ra értem haza, kaja pihenés

18:30tól tanulás majd olyan

22:00 körül lefeküdtem és indul az egész elölről...

2018. febr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már én is elballagtam, de nekem ilyen volt:

6:00-kor keltem, 7:30 tól volt óra minden nap a faktok miatt. Ha 15:30-kor végeztem, akkor suliból mentem edzésre, ha 14:30-kor, akkor előtte hazarohantam a cuccaimért. Edzésről 8ra értem haza. Suliban szünetek és laza órák (pl etika, filozófia, sportelmélet, média) alatt megírtam a házit (vagy az aznapit vagy amit aznap adtak fel) ezért én otthon már soha nem tanultam. Ilyenkor TV-ztem és telefonon beszélgettem, valamint kutyáztam. 10-11 fele mentem aludni. Ha valamiből dolgozatot írtunk, akkor aznap reggel a buszon és a doga előtti órákon tanultam, hétvégén is csak max a TZ-kre készültem otthon.

2018. febr. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%

"4 órakor kelek" - És ennek mi értelme? Derítsd ki, hogy hogyan kerülhetnél át egy közelebbi iskolába! Ha szerinted megéri olyan suliba járni, ahova 4-kor kell felkelned, hogy időben odaérj, akkor meg ne akard úgy beállítani, hogy jajteszegénymilyennehézazéleted.


"-> megágyazok, fürdök (még egy óra)" - Megágyazni kb. 5 perc, ha lassan csinálod, akkor se több, mint tíz, fürdés helyett meg egészségesebb is, környezetbarátabb is zuhanyozni, ami negyed óra alatt megvan - máris nyertél nettó fél órát.


"18 van, és akkor elvileg még tanulnom kéne..." - Nem te akartál gimibe menni? Menj át szakgimibe vagy szakközépbe, ha túl sok.


"18 van ... fekszem ... Telefonozok... 22-kor lefekszem aludni" - Tehát négy teljes órát képes vagy telefonozni, mint egy időmilliomos. Laza.


"Telefonozok... 22-kor lefekszem aludni ... még forgolódok egy órát..." - Ha nem akarsz egy órát forgolódni, akkor lefekvés előtt egy-másfél órával kapcsold ki a telefont és minden más monitort, mert azok tartanak ébren, azok miatt nem tudsz hamarabb elaludni - ez újabb egy óra nyereség.

2018. febr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!