Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Abba kell hagynom a főiskolát,...

Abba kell hagynom a főiskolát, ötletek?

Figyelt kérdés

Nem sikerült egy tárgyam, így évet csúsznék, nekem meg elgem van. Nem akarok 3 éves képzés belyett 4 évig odajàrni.

Tandíjat már kifizettem erre a félévre.


2018. febr. 7. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem adnám fel, ha már eljutottam idáig. Ha feladnám, az azt jelenti, hogy 3 évet feleslegesen csesztem el az életemből.


Kivéve, ha az első félévedet töltöd. Akkor abszolút jó időben vagy, hogy szakot válts.


Én két évet csúsztam, kettessel épphogy végigbukdácsoltam. Mégis megbecsült szakember lett belőlem.


24/F

2018. febr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem az első év, a harmadik.

Hát igen... Főleg a gyakorlat nyáron 40 fokban, amikor jobb dolgom os lehetett volna. Azért, mert a tanár direkt szívózik velem.

Egyelőre motívációm sincs, hogy bejárjak ebbe a félévben.

2018. febr. 8. 02:47
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt a csúszást előbb is tudtam, de nem tudom. Igen, az lett volna a legjobb, ha első félév után otthagyom.

Most gondolkozom, hogy újrafelvételizem, de megint hova, mit csinálok... És ha az is csak elvesztegetés lesz?

Szakváltásról lekéstem.

2018. febr. 8. 03:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor bekerültem az egyetemre anno nálunk az a mondás volt, hogy aki akarja az első félév után hagyja ott de legkésőbb első év végén. Aki már megkezdi a másodévet annak nem szabad otthagyni....persze ennek ellenére volt aki harmadéven hagyta ott, de alapvetően ha csúszol, ha nem túl nagy már a befektetett munka!



Ráadásul ha újba kezdenél többet buksz mint egy év, mert sok a ha:


Ha nem fogadják el az összes tárgyad

Ha ott is belefutsz egy olyan tárgyba vagy tanárba ami miatt fel kell ülni arra a bizonyos szopórollerre :-)

Ha az a szak sem tetszik

Ha elölről kell kezdened nulláról


Nálunk aki harmadéven hagyta ott átment főiskolára és nulláról elölről kezdte, viszont így teljesen felesleges volt 2 tárgy híján az összes vizsgája a jogi egyetem jogász szakán!


Én biztos nem hagynám ott a helyedbe...1 év nem a világ..ráadásul diplomáddal a kezedbe lényegtelen mennyi idő telt el....itt kevesebb van már vissza mint ha újba kezdenél!

2018. febr. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted,de ha már kifizetted a tandíjat és nem sok van hátra,akkor csináld.

Vedd fel a tárgyakat,szorítsd össze a fogaid és csináld végig.

Ha csúszol és kevés tárgyad marad,akkor kérheted,hogy ne kelljen az egész tandíjat kifizetni,hanem arányosan kevebbet, ha már csak 1-2 tárgyad marad.



Nyilván ha ott hagyod akkor ott, de szerintem 1 év csúszás még nem a világ vége, ha már belefektettél csomó időt és pénzt,akkor csináld.

2018. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nehogy ott hagyd!!! egész életben bánnád utána! hamar elmegy az az egy év! Csináld végig!!!
2018. febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz semmiképpen ezen a területen dolgozni és más olyan területen se, amihez hasznos lenne ez a diploma, akkor nem érdemes nyúznod magad. Persze ha nincsen más elképzelésed, úgy nehezebb otthagyni. A tandíjat meg bizonyára visszaigényelheted.
2018. febr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!