Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek egyetemet kéne...

Szerintetek egyetemet kéne váltanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagy, másodéves a Corvinuson gazdálkodási és menedzsment szakon. Amikor 12.-ben el kellett dönteni, merre menjek tovább, nagyon bizonytalan voltam. Szerettem, és jó voltam matekból, ezért döntöttem végül emellett. Sajnos egyre kevesebb matekos tárgyunk van, és ami volt, azokat sem igazán élveztem, csak a statisztikát és magát a matekot. A kommunikáció egyáltalán nem az erősségem, pedig most, a 4. félévben már rengeteg csoportmunkánk, prezentációnk van. A jegyeim jók, csak ötösöm volt, első félévben egy négyes kivételével, de egyáltalán nem érzem, hogy itt lenne a helyem. Viszont már majdnem a felén túl vagyok, és nem tudom, hova mennék át, ezért nem nagyon merem itthagyni.

Voltatok esetleg már hasonló helyzetben? Szerintetek mi lenne a jó döntés? Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. febr. 8. 18:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*20 éves lány vagyok
2018. febr. 8. 18:49
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Én felfüggeszteném, ha nincs más, vagy megéri szenvedni vele? Én úgy csináltam, hogy elvégeztem egy adott szakon egy évet, aztán elkezdtem egy másikat időközbe, aztán majd az előzőt is be fogom fejezni, addigra több motivációja lesz az embernek legalább.
2018. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem az egyetemmel van a baj, hanem inkább szakot kéne váltanod ez alapján. Próbálj meg egy matekosabb szakot, mondjuk a gazdinfót. Ennél el is tudsz fogadtatni tárgyakat, nem veszik teljesen kárban amit eddig tanultál és kevesebb a csoportmunka, prezentálás mint a gazdmeneseknek. De ha más érdekel akkor másik szakot válassz, de a gazdmen eléggé kommunikációra, csapatmunkára épülő szak mivel a későbbi munkához is ezek kellenek az itt végzetteknek.
2018. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

"Szerettem, és jó voltam matekból, ezért döntöttem végül emellett."


Ekkora tájékozatlanságot! Ami bármilyen gazdasági karon van matek, az csak gyógymatek...

2018. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Sajnos úgy érzem, az informatika nem érdekel eléggé ahhoz, hogy a gazdinfót végigcsináljam, de azért meggondolom a szakváltást.


Szerintem nem minden gazdasági képzésen "gyógymatek" a matek, persze van olyan BGE-s ismerősöm, aki olyan képzésre jár, ahol az. Én emelt szinten érettségiztem matekból, és itt bőven a fakultációs anyagon túl tanultunk matekot, két féléven keresztül, pedig a Corvinus többi szakjához képest miénken az egyik legkönnyebb a matek.

2018. febr. 8. 22:04
 6/15 A kérdező kommentje:
De azzal egyetértek, hogy tájékozatlan voltam. Nem szabad csak emiatt idejönni.Bár nem tudom, ki az, aki tisztában van a gimisként, hogy melyik szak pontosan mit takar.
2018. febr. 8. 22:06
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

Mehettél volna matematikusnak, ha az érdekel. Amit tanultál matematikából, az valószínűleg deriválás, integrálás, egy kevés többváltozós analízis, és mégkevesebb (vagy semmi) diffegyenlet.

Pedig a matematika a differenciálegyenleteknél kezdődik, és amellett hogy nagyon szép témakör, sok alkalmazása is van.

2018. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A matek szakhoz képest tényleg gyógymatek, nem tudtam, hogy így érted. Most már sajnos teljesenel elbizonytalanodtam abban, hogy mi érdekel.
2018. febr. 9. 14:29
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor az elbizonytalanodás kiküszöbölésére javaslom menj be néhány matematika kurzus néhány előadására. Nincs túl messze tőled sem az Elte, sem a Bme. Szerezz tapasztalatokat, mivel helyileg a lehetőség nem korlátolt.
2018. febr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

vigyázz kérdező, ha szakot váltasz, mert ha állami ösztöndíjas vagy, akkor vissza kell fizetned az eddig elhasznált féléveid számát, a tandíj pedig a Corvinuson nem kevés.

ha váltanál, én azt javaslom, "házon belül" tedd, a pénzügy-számvitel szak számolósabb, bár ha a pénzügy nem érdekel, akkor azt is utálni fogod. esetleg valamilyen K karos szakra is válthatnál, bár nem tudom, mennyire fogadják el a kreditjeidet.

2018. febr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!