Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi jelentkezési lap...

Érettségi jelentkezési lap kitöltése? Ismétlő, vagy javító?

Figyelt kérdés

Interneten próbálom kitöltenina jelentkezési lapot, és nem tudom, hogy az angol emeltre mit jelöljek. Tavaly a történelmen kívül minden érettségit megcsináltam, akkor is emelt angolt. Most szeretnék jelentkezni emelt törire, és javítani az emelt angolon.

Ismétlő vizsgának jelöltem először, de azt eovileg csak akkor lehet, ha már van bizonyítványom. Hogyan jelöljem?

" 2.4. Ismétlő érettségi vizsga az érettségi bizonyítvány kiadása után egyes vizsgatárgyból a korábban sikeresen letett érettségi vizsga azonos szinten, illetve az emelt szintű vizsga középszinten történő megismétlése. Ismétlő érettségi vizsgára az jelentkezhet, aki rendelkezik már érvényes érettségi bizonyítvánnyal.


2.5. Javító érettségi vizsga a vizsgázónak felróható okból meg sem kezdett, vagy megkezdett, de be nem fejezett, illetve a megkezdett, de a tanulmányi követelmények nem teljesítése miatt sikertelen rendes, előrehozott, pótló és az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti szintemelő érettségi vizsga megismétlése.


2.6. Pótló érettségi vizsga a vizsgázónak fel nem róható okból meg sem kezdett, vagy megkezdett, de be nem fejezett rendes, előrehozott, kiegészítő, szintemelő, ismétlő, javító érettségi vizsga folytatása."



2018. febr. 9. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmentel toribol erettsegizni es nem sikerult, vagy el sem mentel?
2018. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Törire nem mentem el. Azt tudom, hogy az ezért javító. Az angolt nem értem, hogy mibek kellene jelölnöm
2018. febr. 9. 12:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha eleve emeltet tettél angolból, és ugyanazon a szinten akarod újra, az ismétlő.
2018. febr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Visszavonom az előbbit. Ezt így nem fogadják el. Ha nem mentél el törire, akkor nincs érettségit, és a sikeres (legalább kettes) emelt angolt csak az érettségi bizonyítvány megszerzése után ismételheted. Vagyis ha nincs érettségid, de van emelt angolod, akkor ez két külön vizsgaidőszak lesz, előbb a töri.
2018. febr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2018. febr. 9. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!