Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok az idei felvételi...

Mit szóltok az idei felvételi átlagpontszámokhoz?

Figyelt kérdés

Ma megláttam, hogy a központi átlag 51 pont lett, azon belül a matekban mindössze 18 pont... Hát, egyszerre volt bennem egy kis megkönnyebbülés és meglepettség. Azért ez elég alacsony lett... Nekem 84 pont lett a központim, és az budapesti EJG német nyelvi tagozatára szeretnék menni.

Szerintetek van esélyem, kb mennyivel fognak lecsúszni a pontok a tavalyihoz képest?

Egyébként kíváncsi vagyok, nektek hogy sikerült, és hova szeretnétek menni? :)



2018. febr. 9. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha utánanézel, láthatod, hogy a tavalyi átlaghoz képest szinte minimális a különbség, némileg a matek tesztek lettek gyengébbek, de csak átlagosan két ponttal, mint tavaly. Szerintem a pontok nem fognak jelentősen lecsúszni, az országos átlag pedig nem igazán mutatja a az elitgimnáziumokba indulók eredményeit, az Eötvösben íróknak nagyon jó lett az eredménye, átlag majdnem 80 pont, ez azt mutatja, hogy jópáran 90 pont feletti tesztet írtak.

Ettől függetlenül a pontszámod nagyon szép, gratulálok, kívánom hogy sikerüljön a felvételid.

2018. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%
Nem kell ezen meglepődni. Az átlag sajnos azért ilyen alacsony, mert a vidékiek lehúzzák. :\ De ha Bp.-en belülre jelentkezel, akkor szinte biztos hogy nagy falat lesz, egy 70-80-as átlag biztosan van a fővárosban.
2018. febr. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
2#: Szerinted vidéken csak hülyék élnek, a fővárosban meg a krémje?!! Ez a kijelentes téged minősít!
2018. febr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem, vidéken is élnek okosak, nyilván. De sajnos sok kisvárosi, falusi iskola színvonala nagyon alacsony. Ez statisztika, nem rosszindulatúság, hogy a vidéki eredmények húzzák le az országos átlagot és itt nyilván nem olyan városokra gondolok mint Debrecen, Szeged, Győr stb.
2018. febr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem hülyéztem le senkit, de az tény, hogy vidéken alacsonyabb az oktatás színvonala, ami lehúzza a statisztikákat is.
2018. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem összesen 68 pontom lett de még megyek szóbelizni és kitűnő vagyok szóval talán Szombathelyen van esélyem 😊
2018. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 timiandi ***** válasza:
Szerintem a magyar átlag nagyon alacsony, mivel a legtöbb ismerősömnek 35 ponton felül volt.
2018. febr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenesetre legalább be lehet fejezni az "idén nehéz volt" kommenteket,most, hogy kijött az országos átlag és épp annyi mint tavaly ( matek-2 pont, magyar +2 pont)😁
2018. febr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!