Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új üzemmérnök-informatikus képzésről? (BME)

Figyelt kérdés
[link]

2018. febr. 13. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


Ott is írtam, az ötlet nem hülyeség, csak erőforrásokkal lesznek problémák, mert az most is szűkös.


Erőforrás = értelmes tanár, laborgép, stb.


Meg kéne dobni pár száz ezerrel a tanárokat, plusz még motivációs bónuszokat adni nekik. Aki több száz olyan embert tanít, aki aztán fejenként jópár millióval fogja megdobni a GDP-t pár év múlva, az megérdemel egy kis plusz fizetést és megbecsülést. Már ha jól csinálja, ugyebár.

2018. febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

A tantárgyakat elnézve ez egy nagyon durván lebutított BSc-nek tűnik nekem..


Szerintem közel sem kap olyan mély ismereteket a hallgató, mint egy egyetemi szintű képzésen, viszont a semminél mindenképpen jobb.


Szerintem ez a képzés akkor lehet jó, ha:

- nem akarsz gagyi OKJ-ra menni ami szinte semmit sem ér

- kicsit széleskörűbb informatikai tudást szeretnél mint egy programozásra kihegyezett codeschool/codeacademy/greenfox

- csak nagyon minimális matematikai alapokkal szeretnél rendelkezni

- biztosan el akarod végezni csúszás nélkül és nem tervezel egyeteni szintű továbbképzést


Amit viszont egyáltalán nem értek ebben a képzési formában az az, hogy mi a fenéért kell gazdasági alapozótárgyakkal elvenni az időt a technikai tárgyaktól... Az egy dolog, hogy ez egyben egy gazdaságtudományi egyetem is, de mégsem egyetemi szintű képzésről beszélünk és mégcsak nem is BSc-ről..

2018. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!