Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hajdúböszörmény tanítóképző...

Hajdúböszörmény tanítóképző vs DE tanári? Mi a pontos nevük? Kb. az éretségimnek mennyi pontosnak kellene lennie?

Figyelt kérdés
Körülbelül mennyi pontios éretségim kéne lenni? Van ,,ingyenes,, oktatâs? Melyik memnnnyi ideig tarthat el? Általános iskolai biológia tanár szeretnék lenni, most kertész mérnök vagyok. Ebből lehet valami hasznom? A Hőgyes Gimnáziumba jártam. Most 40 éves vagyok, szerintetek megêri még váltani? A fizetés tényleg olyan rossz, mint ahogy azt mondják? Most hírtelen ennyi minden jutott eszembe.

2018. febr. 16. 14:27
 1/1 anonim ***** válasza:
71%
Biológiatanár akkor lehetnél nagyon rövid idő alatt, ha "biológus" egyetemi végzettséggel rendelkeznél. Szintén rövid a tanulmányi idő, ha van valamilyen pedagógus diplomád. A kertészmérnök végzettséged valószínűleg nem sok előnnyel jár, de érdeklődj az egyetemen. Jó hír lehet számodra, hogy az egyre nagyobb tanárhiány miatt, szakirányú végzettség nélkül is elhelyezkedhetsz, ha vállalod, hogy x időn belül megszerzed azt. Váltani akkor érdemes, ha nagyon vonz a pálya, mert a fizetés tényleg botrényos. Egyetemi végzettséggel kezdőként kb. 200 ezer lenne a havi fizetésed, és ez bruttó érték!
2018. febr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!