Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan készüljek szóbelire?

Hogyan készüljek szóbelire?

Figyelt kérdés

Elsősorban a Kispesti Károlyi Mihály Gimnáziumi szóbelire való felkészülés érdekelne. Hogyha esetleg oda jársz, voltál ott korábbi években szóbelin, megköszönném, ha írnál pár dolgot, hogy hogyan készüljek rá.


Köszönöm!



2018. febr. 17. 11:49
 1/1 anonim válasza:
100%
Én oda járok, és nekem annyi volt anno a szóbelin, hogy volt egy feladatlap, ott volt vers, mi a címe, ki az írója. Aztán volt néhány nyelvtani elemzés, nem árt; ha ilyeneket tudsz. A matek igazából nem volt nehéz, pár szöges feladat, leginkább logikai. Ezek után leültem a tanárral szembe, el kellett magyarázzam neki, miért ezeket gondolom megoldásnak. Utána felolvastak egy szöveget és kérdéseket tettek fel belőle. Az utolsó feladat olyan volt, hogy húztam egy lapot, amin egy random szó volt és erről kellett beszélnem egy percet. Ha tényleg a Károlyiba akarsz jönni, akkor gyakorold azt, hogy minél jobban tudj beszélni bármiről.
2018. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!