Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdasági vonalon mekkora...

Gazdasági vonalon mekkora hátrány, ha nem BCE/BGE/BME diplomám van?

Figyelt kérdés
2018. febr. 17. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően igen, de nem behozhatatlan. Milyen egyetemről van szó?
2018. febr. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Én eddig nem éreztem hátrányát. Veszprémben végeztem, az egyetem alatt másfél évig dolgoztam a szakmámhoz kapcsolódó gyakornoki pozícióban. Azért a legtöbb jelentkező szintén a Pannonon tanult úgyhogy itt nem meglepő módon nem volt hátrány. Miután megkaptam a diplomám Győrben éltem kicsit több, mint 2 évig. Sok helyre jelentkeztem, több ismert, jónevű vállalat is behívott interjúra, szóval nem hiszem hogy látták az egyetem nevét és rögtön ki is estem volna.


Pár hónapja költöztem Budapestre, itt inkább annyiból volt nehéz, hogy amíg a felmondási időm töltöttem, költöztünk, akik behívtak volna azok közül is többen visszamondták mert nem tudtam volna olyan hamar kezdeni, mint ahogy nekik szükséges lett volna. Amikor végre el lett minden intézve akkor újra próbálkoztam, habár tovább tartott mint Győrben munkát találni de itt is jó állásom van. Mivel nincs tapasztalatom milyen BCE vagy hasonló diplomával munkát keresni nem tudom tényleg hátrányban voltam-e, lehet akkor egy héten belül találok munkahelyet és nem egy hónap alatt (mondjuk azért válogattam és nem azon voltam hogy bárhova csak felvegyenek). Inkább a korábbi munkahelyeimről kérdeztek, nem az egyetemről, lehet ezért is nem tartom hátránynak, valahogy jobban érdekelte őket hol és mit dolgoztam korábban, mint hogy hol végeztem. Tudásra se érzem hogy akkor most képzetlenebb lennék, mint mondjuk egy BGE-s hallgató.

2018. febr. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
83%

Előző:


"az egyetem alatt másfél évig dolgoztam a szakmámhoz kapcsolódó gyakornoki pozícióban"


Itt a kulcsa a dolognak. Lehet bármilyen gazdasági diplomád, ha van releváns szakmai tapasztalatod, előnyben leszel bárkivel szemben,akinek nincsen.

De ha semmi tapasztalat nincsen, csak a friss diplomát lehet lobogtatni, akkor a BCE-BME-BGE végzettet előbb behívják interjúra.

Igazából az interjúig nehéz eljutni, onnantól kezdve már a tudás dönt. De az interjúra be kell jutni...

2018. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Ha pénzügy, akkor nem nagy hátrány mert abból hiány van, jó eséllyel befognak hívni , ha egyéb gazdmen marketing stb azzal neccesebb, oda kell valami + ( tapasztalat, nyelvtudás )
2018. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó: pénzügyesből sincs hiány (persze nincs olyan túlképzés, mint a tipikus gazdmenedzses állásokból).
2018. febr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

"Itt a kulcsa a dolognak. Lehet bármilyen gazdasági diplomád, ha van releváns szakmai tapasztalatod, előnyben leszel bárkivel szemben,akinek nincsen."


Vagyis max 1-2 évig hátrány pályakezdőként, ha valaki nem ezeken az egyetemeken végzett? Azért ezt nem tartom akkora nagy problémának, főleg hogy Veszprémben és Győrben is rengeteg gyakornoki állást vagy szakmai diákmunkát találni, simán behozható hátrány (nem tudom máshol milyenek a lehetőségek). Meg nem mellesleg ha valaki vidéken végez helyben semmi hátránya nincs, mert a jelentkezők többsége szintén helyben végzett, ezt max Budapesten tudom elképzelni hátránynak.

2018. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!