Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem, Bolyai...

Miskolci Egyetem, Bolyai Kollégium - mik a felvételi feltételek, követelmények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2018 szeptemberében mennék a ME-GÉIK-re (progterv bsc, állami) és az érdekelne hogy mi alapján lehet bekerülni a kollégiumba. Mik a feltételek, követelmények? Milyen dokumentumokra van szükség? Hogy állítják fel a sorrendet?

Faterom kollégája mondta hogy a fia nem került a kollégiumba, és valószínűleg én se fogok mert a kollégának kevesebb a fizetése és a fia mégsem került be. Ugye kell bevinni igazolást a család bevételeiről. Nem a legjobb forrás, de eddig úgy voltam vele, hogy bekerülök, viszont most nem tudom mi lesz.



2018. febr. 20. 19:42
 1/2 Cannabiscuit válasza:

Hello!


Az Egyetem, kolesz honlapján biztosan megtalálod ezeket szépen, sorban leírva. Azt hiszem van egy pár űrlap, amit letöltesz, kitöltöd majd visszaküldöd, illetve a szülők keresete is fontos, azt is igazolni kell, de azt a ősök rendezik le a munkáltatójukkal, majd azt is a többihez csapod és mehet.

Pontosan már nem nagyon tudom a procedúrát, szerintem számít, hogy az illető milyen színvonalon él, van-e esetleg olyan tényező, ami hátrányosan érinteni (betegség, elhunyt szülő), illetve az Egyetem és a lakhelyed közötti távolság is igen sokat nyom ebben az esetben.

2018. ápr. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elso valaszolo, te kolis vagy, vagy egyaltalan ide jarsz?xd A haverom az elozo kolielnok, es megmutatta, hogy benyomjak a gepbe a neveket, es tok random dobja ki, hogy kit vesznek fel. Engem anno ugy vettek fel siman, hogy 1 darab igazolast nem toltottem fel, se keresetrol, se semmirol, es siman bedobott a gep. Egyebkent ha nem kerulsz be, fellebbezel es bedobnak. Annyi, hogy elso evben nem fogsz tudni valasztani a kolik kozul, meg a szobatarsaidat sem tudod megvalasztani. Azt majd kovetkezo evtol(ha osszespanolsz valami Hök taggal golyataborban, akkor talan beraknak haverokhoz)
2018. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!