Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakokat tudtok ajánlan...

Milyen szakokat tudtok ajánlani az egyetemen?

Figyelt kérdés

Erősen gondolkozom az orvosin, mert a biológia a kedvenc tárgyam és a kémia is érdekel.

Mi más lehetnék még?



2018. febr. 21. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

A biosznak melyik része érdekel? Mert azért ez elég tág tudomány. Lehetsz pl. biomérnök, de van olyan szak is aminek az a neve, hogy Biológia. Tengerbiológus is lehetsz stb.

Ha az emberi szervezet érdekel, akkor ugye kapásból orvos, állatorvos, esetleg fogorvos. Ezelhez mindhez kell kémia is. Nem utolsó sorban lehetsz ápoló is, szülésznő vagy védőnő. Ajánlom figyelmedbe a felvi.hu szakvalasztóját :)

Mondanám még a a gyógyszerészt is, de ebben azért jóval több a kémia mint a biosz.

Esetleg biosz-kémia tanár.

2018. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

"Ha az EMBERI szervezet érdekel, akkor ugye kapásból (...) állatorvos, (...)"


Ezért elnézést kérek, tudom, hogy az állat nem ember. :D

2018. febr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Inkabb az emberi test áll hozzám legközelebb, de a gyógyszerészetet is ajánlották. De az nem unalmas? A gyógyszertáron kívül hol dolgoznak még gyógyszerészek?

2018. febr. 21. 17:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3: gyógyszergyárakban.
2018. febr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem unalmas a gyógyszerészet. A közforgalmú gyógyszertárakban is több beosztás van, pl. a gyógyszertárvezetőnek több a felelőssége, ő nem "csak" az expediálás a feladata, hanem a patika vezetése is. De a szak elvégzése után lehet specializálódni is. Létezik klinikai-kórházi gyógyszerész is, aki konkrétan egy adott beteg részére állít elő mondjuk infúziót vagy más orvosságot. De a 3.-nak igaza van abban, hogy gyógyszergyárakban a "legkreatívabb" dolgozni. Viszont ennek az a hátulütője (szerintem), hogy nem vagy kapcsolatban a betegekkel és ugye egy gyógyszerész klasszikus feladata a "gyógyítás". Persze a gyárakban előállított gyógyszer is gyógyításra lesz felhasználva.


Amúgy mind gyógyszerészként mind orvosként is kutatni is tudsz.

1. voltam.

2018. febr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!