Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Könyves Kálmán Gimnázium...

Könyves Kálmán Gimnázium nyelvoktatás?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire tanítják meg jól az Újpesti Könyves Kálmán Gimnáziumban a második (választott) nyelvet?

Azt olvastam az interneten, hogy legalább egy nyelvből felkészítenek a nyelvvizsgára, de a második nyelvet mennyire oktatják "komolyan"?

Milyen szintű nyelvvizsgát tudtatok letenni a második nyelvből? (ha oda jártok esetleg)

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. febr. 23. 10:35
 1/10 Roflkopter ***** válasza:
24%
Ha csak a nyelvoktatásra hagyatkozol akkor semmilyet. Én nemet angolos voltam, de én már suli előtt is jól tudtam angolul ezért mindkettőből tudtam középfokú nyelvvizsgát tenni. Aki ott kezdte a az angolt a gimiben az az alapfokig sem jutott. Ugyanez igaz az angol-franciásokra. Ott senki nem rakott le francia nyelvvizsgát és nem is érettségizett belőle. Szóval elég rossz.
2018. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Sokmindentől függ: vannak 22 fős meg 6 fős csoportok is. Nyilván nem mindegy, hogy hány fős csoportba kerülsz. Az sem mindegy, hogy mennyire veszed komolyan te magad. Ha komolyan veszed, akkor nem arra vársz, hogy "megtanítsák", hanem tanulod, használod minél előbb, minél inkább, minél rendszeresebben: olvasol, filmeket és videókat nézel, stb. Így négy év alatt simán sikerülhet mindkettőből is a nyelvvizsga, ha nem vagy nagyon nagy antitálentum. De az sem mindegy, hogy mi a célod, hogy pl. az első nyelvből elég-e a középfok, vagy utána a felsőfokra fogsz-e koncentrálni, vagy inkább a második nyelvre. Szóval nagyon sokismeretlenes egyenlet, nem lehet előre tudni...
2018. febr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Én angol-franciás vagyok. Az angol tanárom is pocsék és a francia tanárom is. Ettől független még ebben a tanévben leteszem a középfokút angolból, pedig a tankönyvünk ezt csak 12. végére ígéri. Erre sajnos franciából nem vagyok képes mert azzal nem szoktam találkozni a hétköznapjaimban, nehezebb autodidakta tanulni. Ettől független vannak jó nyelvtanárok is a suliban, csak nekem nemők jutottak 😅 Francia tanárból tudtommal 2 van, a másik mikor volt helyettesíteni nagyon jónak tűnt. Amúgy a németesek is szidják a tanárjukat, de nekik csak az a bajuk, hogy sokat vár el, ami szerintem, nyelvtanulásnál nem rossz dolog.
2018. febr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs is a suliban francia tanár! :D
2018. febr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
De van francia tanár 😂😂 Egy- két rosszabb nyelv tanár van,de a többiek nagyon tolják. Legalábbis nekem, de én mindig komolyan vettem a nyelvet. Sok múlik a diákon.
2018. febr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Régebben volt egy belga, de francia szerintem kb. sose. Most sincs. "Nyelv tanárok" sincsenek. Nyelvtanárok vannak.


A magyart is illene komolyan venned (akárcsak a magyar-franciás hozzászólónak).

2018. febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
magyar-franciás = angol-franciás
2018. febr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

szia!

én könyveses vagyok, most 11.es, én angol-franciára járok, de minden évben osztályozózok olaszból is.


az angol oktatás inkább csak szinten tartás, minden évben ugyanazt tanuljuk ujra és ujra de ez nem a tanár hibája hanem a tantervé.


a francia nekem megy mivel az előző sulimban jól oktatták, de a könyvesben inkább ne várj csodákat, max.a létigét fogod tudni 11. év végére.


az olasz oktatás egész jó.


üdv, B

2018. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"az angol oktatás inkább csak szinten tartás, minden évben ugyanazt tanuljuk ujra és ujra"


Pont attól jók az angol nyelvkönyvek, hogy nem lineárisan vannak felépítve, hanem spirálisan: újra és újra előjön ugyanaz, de mindig magasabb szinten, ha figyeled. Pl. először még csak azt tanulod, hogy állításban some, kérdésben meg tagadásban any. A következő kötetből viszont kiderül, hogy vannak esetek, amikor kérdésben is lehet some. A harmadik kötetből meg kiderül még valami kis finomság ugyanezzel a témával kapcsolatban. Ez nem azt jelenti, hogy egy helyben topogás van. Az igeidőkre gondolva még jobban látható a fejlődés: az első kötetben egyesével jönnek a múlt idők, elég mindig csak azt az egyet tudni használni, ami épp terítéken van; a második kötetben már kettesével (tehát nem csak képezni kell tudni őket, hanem el is kell tudni dönteni, hogy mikor melyikre van szükség az éppen tárgyalt kettő közül, plusz persze helyesen képezni is kell tudni továbbra is), a harmadik kötetben már hármasával kell tudni rendet tenni köztük, a negyedik kötetben meg a Past Simple, Past Continuous, Past Perfect mellé még ott a used to meg a would is. Úgyhogy nem igaz, hogy nincs fejlődés.

2018. máj. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az egyik orosz, a másik magyar.
2018. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!