Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 12. osztályos ballagásra...

12. osztályos ballagásra kötelező mennem?

Figyelt kérdés
Nem szeretem az iskola közösségét, se az osztálytársaimat. Tudom, ez most nem róluk szó, rólam, rokonaimról, bla-bla-bla, de nem akarok ott jópofiskodni. Azt tudom, hogy bolondballagásra meg szerenádra nem kötelező mennem, de ballagásra?

2018. febr. 23. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
nem
2018. febr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kötelező. Még a szalagavató se.

Én nem voltam, csak ballagáson, azt is a család miatt és az utolsó pillanatban döntöttem.


Szerintem azért mérlegeld, mert ilyen egy életben csak egyszer van.

2018. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Gondolkodj. Ha nem mész, mi lesz? Beírnak egy igazolatlan órát? Hova? A bizonyítványok addigra már ki lesznek töltve. Különben sem írhatnák bele eleve igazolatlannak, hiszen lehet, hogy utána a szülő még igazolná.

Viszont: utána jön az érettségi, annak meg szóbeli része is lesz. Szerinted hogy fognak rád nézni a tanárok, ha annyival sem tiszteled meg az iskolát / a tanáraidat / az osztálytársaidat / stb., hogy részt vegyél a ballagáson? Jót teszel azzal magadnak, ha nem mész el, és emiatt majd rosszul érzed magad a szóbelin, és így rosszabbul is teljesítesz, mint egyébként tehetnéd?


Gondold meg, tényleg, sok szempontból butaság lenne kihagyni.

2018. febr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egészen biztosan nem fognak lepontozni azért, mert nem mentél el. Azt hiszi a válaszoló, hogy a tanárokat érdekli, hogy ott van-e?
2018. febr. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lepontozni fogják, hanem tenni pár olyan megjegyzést, amitől rosszul fogja érezni magát. Nagyon sok múlik a szóbelin azon, hogy milyen a hangulat.
2018. febr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jobb dolguk is van az érettségin a tanároknak, mint hogy a másfél hónappal korábbi ballagásra emlékezzenek vissza. Meg egyáltalán: mi a lótúrónak tennék?
2018. febr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk mert furcsának találják.
2018. febr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem érdekli őket, az érettségin az érettségivel foglalkoznak.
2018. febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amelyik tanár épp feleltet, az az érettségivel foglalkozik. Meg még mondjuk azok, akik épp bent vannak a teremben. A többiek meg, akik jönnek-mennek, mindenfélével. :)
2018. febr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!