Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatikus-könyvtáros vagy...

Informatikus-könyvtáros vagy történelem-könyvtárostanár?

Figyelt kérdés

Igazából a fő célom a könyvtár, mert van ismerősöm és belátásom az ottani világba.

Meg nem is tudom, hogy lenne-e kedvem tanítani, de ez még változhat, de szerintem előnyösebb lenne egy pedagógus diploma, mert úgy az iskolai könyvtárak is nyitva. Csak ebben az esetben az a 6 év képzési idő az, ami elriaszt.

Vélemények? - Akár tapasztalatok



2018. febr. 23. 20:11
 1/8 A kérdező kommentje:
a törit meg szeretem*
2018. febr. 23. 20:13
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Teljesen mindegy, munkát úgyse kapsz egyikkel se, úgyhogy én azt tanulnám ami érdekel, hogy legyen pár jó évem legalább.
2018. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Informatikus-könyvtáros. Így talán lesz menekülőutad, ha már az éhhalál szélén állsz.
2018. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Optimisták. :D


Tanári jobban izgat, bevallom. Bár lehet nincs értelme, ha a könyvtár a cél. De na.

2018. febr. 23. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:
7%
De nah, tényleg éhenhalós. Nem pesszimisták a többiek, hanem realisták.
2018. febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mivel a könyvtáros szakma elég telített, én mindenképp a tanárit ajánlanám. Tanárokra mindig is szükség lesz, és pl, a volt gimimben egy nyugdíjas tanár fizetés nélkül, hobbiból jár be a könyvtári feladatokat ellátni, mert nem találtak megfelelő embert erre a pozícióra. Ebből is látszik, hogy szükség van könyvtárostanárokra.
2018. febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

[link]


120 nettó. Nem viccelnek, evvel ha nem segítenek itthon éhenhalsz. Pesten meg Nyugat MO-n egy lakás bérleti díját nem fizeted ki ebből.

2018. febr. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy végül sikerült-e belevágni, de szerintem igenis megéri töri-könyvtár szakot csinálni.

Egyrészt olyat csinálsz, ami érdekel és amit szeretsz, másrészt nem feltétlenül kell olyan tragikusan felfogni a fizetés részét sem.

Nyilván időbe telik, amíg végigjárod ezt az utat onnantól kezdve, hogy kezdő tanárként belecsöppensz mondjuk egy középiskola mindennapjaiba, de a tanításban az is benne van, hogy lehetsz akár óraadó más iskolákban vagy 2-3 év tapasztalattal magad mögött elkezdesz egy továbbképzést és vizsgaelnök leszel. Ezek a lehetőségek mind gyarapítják a fizetésed.

Én is beadtam a jelentkezést magyar-töri és töri-konyvtár tanárszakra, levelezőre bár valószínűleg nem lesz könnyű munka mellett, de legalább olyat tanulhatok ami érdekel a munkahelyben pedig szerencsére igyekeznek segíteni a gimis tanáraim.

Úgyhogy szerintem ne hagyd ki, ha ezt szeretnéd csinálni. Nem feltétlenül kell életed végéig tanítani, ha idővel jön valami más, akkor abba is belevághatsz, de legalább lesz egy stabil végzettséged, amihez bármikor hozzá tudsz nyúlni, ha szükséges.

2022. jún. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!