Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagy stressz az érettségi. (? )

Nagy stressz az érettségi. (? )

Figyelt kérdés

Úgy érzem megcsömörlöttem.

Négy alap tantárgyból kellene 80% felett teljesítenem, plusz az emelt bioszt is minél jobb százalékra írni.

Ráadásul csak pár hete kezdtem a felkészülést, úgy érzem, túl későn.

Az egyetem, ahova jelentkeztem, nagyon tetszik, belehalnék, ha nem vennének fel.

Még sincs semmi motivációm, alig várom ennek az időszaknak a végét.


Hogy motiváljam kicsit magam, hogy könnyebben menjen a tanulás?

(Egyébként gimi alatt végig 4,3 felett volt az átlagom, a fontosabb tárgyakból pedig nagyrészt ötös voltam.)



2018. febr. 25. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem lesz semmi baj.

A középszintű érettségikhez nem kell sok tárgyi tudás (sajnos), a józan ész is megteszi. Az emelt(nek nevezett) bioszban is max. 1-2 elgondolkodtató feladat van, emellett 2-4 általános iskolai szintű feladat is van . (tapasztalat 2016-ból)

2018. febr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagy stressz. De ha észnél vagy és tanulsz, akkor meglesz a kívánt eredmény. Csak nem kell túlparázni.

Motiválni meg azzal motiváld magad, hogy jó esetben egyszer kell csak érettségizni. Azt kell jól megcsinálni.

Hajrá.

2018. febr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen nagy stressz, de egyszer mindig nehéz időszak véget ér. Időben kezdtél el készülni, az miatt ne aggódj! Most az a legfontosabb, hogy jól oszd be az idődet, hogy legyen idő tanulni és pihenni is! Ha kellően elszánt vagy jut idő szórakozásra is, akkor annak elégnek kell lennie, hogy motivált maradj!
2018. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem fölöslegesen akarják bestresszeltetni a tanárok a gyerekeket.
2018. febr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki szetstresszeli magat erettsegi elott, mert nem eleg, hogy ez az elso ilyen komoly vizsgahelyzet, megprobaltatas, meg 4-5 evig ijesztgetnek is vele a tanarok. De egyebkent marha folosleges izgulni, nem akkora cucc, mint amekkoranak tunik, amikor meg elotte allsz. Foleg, ha tanultal, keszultel, a 4 ev alatt figyeltel, akkor gyerekjatek az egesz. En bevallom oszinten, tettem az egeszre 4 evig, annyit csinaltam, hogy figyeltem, de szinte soha nem tanultam, max temazarokra atolvastam 1x a lenyeget. Erettsegi elott ket hettel kezdtem el tanulni. Kidolgoztam a teteleket, parszor atneztem oket, 1-2 regebbi erettsegit kitoltottem, es ennyi. 4-5 erettsegim lett mindenbol, es fel is vettek, ahova szerettem volna menni. Pedig nem vagyok valami nagy zseni, atlagosnal talan kicsit jobb kepessegu, viszont eleg rossz kamasz is voltam mindig, ez boven kiutotte a jobb kepessegeimmel szerzett elonyt... Nem lesz gaz. Nem egy atomfizika, egy eros alaptudassal meg jozan paraszti esszel meg lehet irni az irasbeliket nagyon jora. A szobelihez mar inkabb kell egy kis tudas, de az se veszes. En tavaly erettsegiztem.
2018. febr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki izgul érettségi előtt, és amíg nincsen túl rajta, nem is hatja meg, amikor az idősebbek mesélik, hogy nem nagy dolog. Anno én se hittem el, de - hadd mondjam el - tényleg nem nagy dolog. Sőt, a legtöbb ismerőseimnek a gimis éveik egyik legpozitívabb emléke. :) Általában jóindulatúak a tanárok, az egész osztály támogatja egymást, és nem nehezek a feladatlapok. Szégyen gyalázat, én középszintre egyáltalán nem készültem, és majdnem 90 százalékos (talán 88 volt vagy ilyesmi) átlaggal kaptam kitűnőt, pedig azt hittem, hogy borzasztóan le fogok szerepelni. Szinte mindenki csak dicsekedni tud az érettségi eredményeivel, ez se véletlen, és lehet, hogy ezzel nem lelkesítelek fel túlzottan, de ha idén nem vesznek fel, akkor is ott lesz rá a lehetőséged a következő évben, és ha nagyon akarsz valamit, amúgy is el fogod érni, ha kitartóan próbálkozol. :)


Pont időben vagy a készüléssel is, nézegess sok érettségi feladatot, és semmivel sem fognak tudni meglepni élesben. :)

Az, hogy izgulsz, csak annyit jelent, hogy érdekel a jövőd, semmiképpen sem azt, hogy rosszul csinálod.

2018. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Engem simán felvettek, de olyan borzasztó nehéz a szak, hogy örülök a ketteseknek. Hidd el lehet jobban jársz ha fel se vesznek..


Egy programozó hallgató

2018. máj. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De hogy ne csak a sz*rt írjam. Engem is nagyon bestreszeltettek a tanárok, depressziós voltam stb. És ahogy írják tényleg nem volt nagy szám.Szóval tanulj ahogy csak tudsz, most azon legyél, ha nem jön össze pedig lesz még rá lehetőséged ami egy nyugodtabb hosszabb időszak lesz, ami mellett még dolgozhatsz is.
2018. máj. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!