Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Neked hanyadikosként volt...

Neked hanyadikosként volt kötelező olvasmány a Kincskereső kisködmön és milyen hatással volt rád?

Figyelt kérdés

Szeretném megtudni, hogy másnak is nagyon traumatikus élmény volt-e vagy én csak egyedi eset vagyok.

Másodikos voltam mikor nekünk kötelező volt. Az egyik nagy emlékezetes hatása volt, hogy utána két három évig mikor megfáztam mindig attól rettegtem, hogy torokgyíkom van, de elmondani nem mertem. A tanárok soha nem magyarázták el, hogy akkor sokkal több gyerek halt meg, de a mai orvostudomány és oltások miatt pl. ez a betegség már nem is létezik. Ettőll függetlenül is olyan kicsi gyerekként nagyon megrázó volt a gyermekhalálról olvasni. A végét pedig nem értettem és talán valahogy elmagyarázták. Dd az is nagyon félelmetes volt. Sokáig féltem utána és kelett a kislámpának égnie a szobámban. Aztán mikor felnőttként újraolvadtam ugyanaz s hangulatom jött elő. Akkor is félelmetesnek tűnt a könyv. Szerencsére az olvasást nem utáltatta meg velem.


2018. febr. 26. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Negyedikben volt. Leginkább arra emlékszem, hogy küszködtem az olvasónaplóval. A mai, okostelefont nyomkodó gyerekektől nagyon távol áll a könyvben bemutatott világ. Véleményem szerint sok magyarázattal kellene tanítani a művet, és nem második osztályban.
2018. febr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem harmadikban volt.

Nagyon rosszul hatott rám, amúgy is egy érzékeny gyerek voltam.

Már rögtön az első fejezet után szó szerint sírtam. Egyszerűen akkor még nem nagyon tudtam szétválasztani a mesét és a valóságot.

És miután olvastuk mindig rossz kedvem lett.

2018. febr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Negyedikben volt. Nem igazán értettem, pl. mikor meghal a gyerek apja, azt fel sem fogtam belőle, csak később. Ami rám nagyon negatív hatással volt, az A Pál utcai fiúk vége.
2018. jún. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Mi ezt szerintem kihagytunk. Mi viszont olvastunk Mici mackót,meg Vuk-ot:)
2019. jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!