Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetek így még angoltanár?...

Lehetek így még angoltanár? 30 elmúltam, bővebben lent!

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom angoltanár akartam lenni. Hogy miért nem lettem egyböl az, az hosszú történet, most nem is ez a lényeg. Azt láttam, hogy most már csak osztatlan indul, és csak nappali. Érthetően ezt már nem tehetem meg. Angol-német szakos tanár szeretnék lenni, és elsősorban magántanítványokat vállalnék, esetleg nyelviskolában tanítanék. Mindenképpen kell az isztatlan tanári, esetleg lehez az anglisztika vagy getmanisztika alap, erre egy mester, majd a rövidített pedagógusképzés? Így el tudnám az egészet végezni levelezőn.

Még nincs diplomám, de 4 félévet már elhasználtam az állami tamogatott félévekből ( gazdasági szakra mentem, szülői nyomásra annak idején, de otthagytam, (nem bántam meg.)


2018. febr. 26. 21:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat a szörnyű helyesírásért, igyekeztem pedig, de telefonról úgy látszik csak így megy.
2018. febr. 26. 21:51
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs szakpár levelezőn, járható a bölcsészképzés + 1 év tanári, de ekkor csak egy szakod lesz. Viszont ha már lesz egy tanári diplomád, két év alatt bármilyen tanári szakot elvégezhetsz.


Érdemes megfontolni, hogy magántanításhoz nem szükséges semmilyen bionyítvány, sőt, egyes nyelviskolákban sem ragaszkodnak a diplomához.

2018. febr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első válaszoló jól mondja,viszont azért komolyabb nyelvsulikban szerintem kérhetnek tanári végzettséget. Mondjuk ez amit.írt, kicsit fura nekem. Tehát Ba után Ma majd rövidített tanárképzés és meg is van az egyszakos tanári. Majd utána ha már van egy tanári végzettséged, már csak két év és még egy szakod lesz?? Ez elég fura, tekintve ,hogy az első szakodért 5 évet tanultál...de lehet, hogy így van.
2018. márc. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!