Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE vagy a DE jobb?

Az ELTE vagy a DE jobb?

Figyelt kérdés

Kémiára, vegyészetre szeretnék majd később tovább menni. (De lehet hogy lesz 2. diplomám fizikából, mert leginkább az elméleti fizika érdekel, de azzal nehéz elhelyezkedni, kevés a fizetés, és még azt sem tudom alkalmas lennék -e rá. Kémiából is jó vagyok, azzal biztos minden rendben lesz, és majd legfeljebb ha lesz rá lehetőségem, megyek fizikára.)

Melyiken milyen az oktatás?

( A DE közel van, de az ELTE a legjobb egyetem. Csak Bp-en nagyon drága egy albérlet, és a szüleim azt mondják hogy kollégiumban nem tudnék tanulni.)



2018. febr. 27. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:

DE-n a legtöbb koliszoba kétfős, de van egy fős is bár az tényleg drága. Kérheted is hogy kivel rakjanak össze. Nekem nem okozott problémát kollégiumban tanulni, de ha akarod akkor lehet a könyvtárban is. Én a DE-n végeztem (vegyész) - igaz régebben - és az oktatással meg voltam elégedve. Sokan gondolják úgy, hogy azért kell "jobb" egyetemet választaniuk mert az kevésbé fogja majd vissza a személyes fejlődésüket. Ez azért nem teljesen így van. A szűk keresztmetszet te leszel. Ha tanulni szeretnél akkor akárhol tanulhatsz annyit hogy belegebedsz. De ez csak rajtad áll.

A felsőoktatásra sajnos nagyon kevés pénz jut, ha a legjobbat szeretnéd magadnak akkor menj külföldre.

2018. jún. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. jún. 23. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!