Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolcon mit csináljunk...

Miskolcon mit csináljunk osztályprogramon?

Figyelt kérdés

Miskolcra megyünk osztálykirándulásra majd május körül. Eddig ami biztos az az elmeháza, Miskolctapolcán bobozás és még szóba jött Lillafüreden a kisvonatozás. Egy napos kirándulás lenne,reggel megyünk,este jövünk.Férne még bele valami program? Tudtok esetleg valami jót?

8.osztály



2018. márc. 1. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Diósgyőri vár esetleg? Nincs messze :) Egy napra sztem bőven elég lesz ennyi program. Lillafüreden van 2 barlang is oda is bekukkanthattok ha van rá igény :)
2018. márc. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Avasi kilátó esetleg? :D
2018. márc. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elme háza 30 gyereknek?

Nem tartom olyan jó ötletnek. Tudtommal 7 fő mehet egyszerre és 1 menet 1 óra, azaz kb 4-5 óra csak ez, és amég egy csoport van addig a többi unatkozik.

2018. márc. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Diósgyőri várba már voltunk pár éve, szóval oda most nem akarunk.A barlangos ötlet viszont tetszik.17 fős osztályunk van egyébként és ebből mondjuk 1-2 biztos nem jön...szóval nem nagy létszám.

Köszönöm szépen az ötleteket :)

2018. márc. 1. 17:38
 5/10 anonim ***** válasza:
vaaagy bemehettek a Miskolctapolcai fürdőbe is 1-2 órára :) Az is nagyon klassz! Ha már ott vagytok!
2018. márc. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát fürdeni annyira nem szeretnénk menni mert a tanár se nagyon akar belemenni...
2018. márc. 1. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A Lillafüredi kisvonatozás egy egésznapos programnak is bőven elég lenne, nem kevés idő és gondolom oda-vissza szeretnétek utazni, mellette célszerű közben megebédelni valahol. Városon belül is elég nagy távolságok vannak, például a kisvasút állomása (ahonnan indul) kb. 12 km-re van Tapolcától, ami villamossal-busszal-átszállással kb. háromnegyed óra, de ha különbusszal jöttök sem olyan gyors. Szerintem célszerűbb a kisvasutat hagyni, az Elme Háza a belvárosban van, nem messze van tőle az Avasi Kilátó, ahova gyalog is fel tudtok menni, a Városház téren is szétnézhettek, vannak szobrok, virágóra, illetve a Miskolc felirat is ott van. Sok hely van a sétálóutcán (a Városház tér is ott van) ahová beülhettek (fagyizni, sütizni, limonádét inni, esetleg megebédelni), utána meg kimehettek Tapolcára bobozni (vagy fordítva). Tapolcán nem javaslom, hogy kajáljatok, mert az turistaövezet, szóval az árak is hozzájuk vannak igazítva. Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, nyugodtan írj.

2018. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ilyen sok időt venne el a kisvonatozás? :/

Akkor ezt majd még átbeszéljük az osztállyal. Egyébként úgy beszéltük meg az osztályfőnökkel,hogy ugye ez már nem tanulmányi kirándulás,mert nyolcadikba az már nincs,úgyhogy inkább csak a szórakozás a cél. Szobrok vagy ilyesmik annyira nem mozgatják meg az osztályt(különben nagyon értelmes osztályunk van csak hát na :D nem mindegyik gyereket kötnék le az ilyen dolgok)

De a kisvonatozásra nagyon örülök,hogy felhívtad a figyelmünket...

2018. márc. 7. 19:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazából megoldható a kisvasút, ha korán jöttök és "szórakozni" akartok, kb. 30-40 perc alatt ér fel Lillafüredre a kisvonat, de gondolom szét akartok nézni. Úgy hallottam van már ott libegő is, érdemes lehet kipróbálni, de nézzétek utána pontosan honnan indul, honnan lehet megközelíteni stb. Lillafüreden van még az István-barlang és a Palotaszálló is, de nem tudom mennyire érdekel titeket. De mint említettem, ha csináltok egy "menetrendet", hogy kb. mikor hol hová, nem lehet gond és nem csúsztok el semmivel. Csak arra figyeljetek, hogy ne kapkodjatok sehol, hogy "na most sietnünk kell, mert nem fog beleférni az összes program a napba". A kevesebb, néha több:)
2018. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, az osztályfőnökünk majd biztos elintézi a "menetrendet" csak mondta,hogy ha tudunk gyűjtsünk még programokat, hogy legyen mik közül választani.

Nagyon köszönöm a kommenteket ♥

2018. márc. 7. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!