Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem hívtak be szóbelire...

Miért nem hívtak be szóbelire a Szinyei Merse Pálba?

Figyelt kérdés

Igaz, 41 pontos felvételit írtam, nem az eredeti tudásomat tükrözi de mégis, 4,7 vagyok ebben a félévben és mindig 4,0 felett voltam.

A jegyeimre jó jegyet kapok.

Azért nekem ez egy

csalódás, hogy egy Szinyeibe se hívnak be

.

Biztos a többiek megelőztek pontokban.



2018. márc. 2. 08:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A jegyeimre jó pontokat kapok*😂
2018. márc. 2. 08:44
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtad, a központit sajnos elszúrtad, és az sokat számít:(
2018. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Ezek szerint mégse olyan jó a tudásod, vagy csak nem tudsz teljesíteni stresszhelyzetben. Az, hogy mennyi az átlagod azért kap kisebb hangsúlyt, mert a különböző iskolákban különböző módon tanítanak, ami az egyik iskolában ötös teljesítmény, a másikban lehet, hogy hármas. A központi felvételi viszont egységes, így sokkal jobban tükrözi a tényleges tudásod, mint az átlag. A lebonyolítás módjával én se teljesen értek egyet (szerintem lehetne kicsit több idő rá), de alapvetően jó az, hogy van egy egységes feladatsor, ami mindenkinek azonos. Ugyan nem most írtam a felvételit, de minden évben van akinek jobban sikerül, van, akinek rosszabbul. Ha nagyon szeretnél odamenni, megpróbálhatsz később átjelentkezni.
2018. márc. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3.

Ezt az iskolát 2.-nak jelöltem meg szóval nem egy nagy álom suli volt.

Az első helyen a Budapesti Teleki Blankát jelöltem ahol szóbeliztem magyarból és angolból

2018. márc. 2. 12:33
 5/11 anonim ***** válasza:

A SzMP gimi magasabban jegyzett, mint a Teleki. Az előbbi megteheti, hogy egy bizonyos pont felett hív be csak szóbelizni míg a Telekibe sokkal könnyebb bekerülni mert alacsonyabb a felvételi ponthatár. Nem értem miét csalódás Neked hogy nem hívtak be szóbelire. El kell fogadnod, hogy vannak tőled jobbak/tehetségesebbek és rosszabbak is. Ha mindenki aki gyengén teljesített az írásbelin arra hivatkozna, hogy nem a valós tudásat tükrözi akkor rengeteg embert kéne szóbeliztetnie az elitgimiknek. Megjegyzem tavaly az Eötvös és a Madách gimikbe 72 pont alatt be se hívtak szóbelizni. Idén ha jól tudom akkor emelkedett ez a szám.

A központi írásbelid gyengén sikerült. Nincs mit rajta szépíteni. Lehet keresni az okokat és a felelősöket.

Javaslom, hogy az új sulidban tanulj jobban mint az általánosban!


Örülök, hogy a Telekibe szeretnél bekerülni. Jó sulinak tartom igaz van több olyan osztály akinek januárban nem volt egy matekórája sem (mert a kirúgott matektanár helyett nem találtak másikat).

2018. márc. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azért csalódtam, mert azt hittem hogy a Szinyeibe nehéz bekerűlni ennyi.

És teljesen elfogadom a központi pontomat, ez vagyok én, ennyit tudtam tenni.

De remélem a Telekiben látták hogy egy inteligens és egy okos lány vagyok, és hátha ez is dob valamin, mivel normálisan felöltözve, készülve mentem szóbelizni.

2018. márc. 2. 13:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Telekiben volt egy Barabás Tibor (?) matematika tanár. Nyolc osztályban tanított és minden osztályban rengetegen álltak bukásra. Egy vadállat volt. Decemberben az iskola közös megegyezéssel megvált tőle. Ekkor a hiányát megpróbálták házon belül megoldani, de egész januárban a tízedikeseknek nem volt matematika órájuk. Azután februárban lett egy új matektanár akit most elküldtek vagy felmondott, így a héten már megint nincs a tízedikeseknek matekórájuk.

Tudom sokan örülnek, de valahogy azért mégis le kéne érettségizni.

Amúgy a nyelvoktatás szerintem nagyon jó.



Bocsi, hogy nem privátban válaszolok de a regisztrációnál a saját nevemet adtam meg és nem akarom, hogy kiderüljön.

2018. márc. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
En is nagyon csalodott vagyok..64 pontos felvetelivel es 4.7es atlaggal sem hivtak be:((
2018. márc. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 timiandi ***** válasza:
Engem behívtak 67 ponttal és a vitteknél is csak 1-et veszítettem.
2018. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

"Azért csalódtam, mert azt hittem hogy a Szinyeibe nehéz bekerűlni ennyi."


Na de akkor miért vagy csalódott? Azt hitted, hogy nehéz bekerülni, és kiderült, hogy tényleg így van: nehéz bekerülni (annyira, hogy a te eredményeiddel be se hívtak a szóbelire).


"remélem a Telekiben látták hogy egy inteligens és egy okos lány vagyok"


Két lány vagy? Egy intelligens és egy okos? :)

2018. márc. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!