Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha informatika szakra járok,...

Ha informatika szakra járok, de nem ezzel akarok tovább menni, kötelező a szakmai érettségi?

Figyelt kérdés

Informatikán vagyok, jelenleg elsős. Kötelező a szakmai érettségi.

Akkor is kötelező, ha én nem ebben az irányban szeretnék továbbtanulni? Tehát, ha én pl. orvosi egyetemre szeretnék menni, ahova ez ugye nem kell, akkor is kötelezően érettségiznem kell belőle?



2018. márc. 3. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Amennyire tudom, szakgimnáziumban kötelező érettségizni a szakmai tárgyból, de ezt a sulidban biztosan meg tudják mondani. Ha úgy érzed, nagyon rossz helyen vagy, menj át egy másik suliba, és szeptemberben kezdd újra a 9. osztályt!
2018. márc. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Igen, kötelező.
2018. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ohh...kár. De ugye az nem számít bele a továbbtanulásba?

1. válaszoló: Lehet még úgy is átvennének egy gyengébb gimibe, hogy évet se kellene ismételnem. De mindegy már, majd kihúzom itt.

2018. márc. 3. 13:31
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha van olyan lehetőséged, hogy évismétlés nélkül átmész egy gimibe, használd ki! De csak akkor, ha biztos vagy benne, hogy ott jobban éreznéd magad, mert egy informatikai szakgimnázium amúgy piacképes választás.
2018. márc. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Beleszámíthat, ha az adott szakon elfogadják felvételi tárgynak.
2018. márc. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most még átmehetsz gimibe, később már túl sok különbség lesz, hogy pótolni tudd.
2018. márc. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A továbbtanulásba nem nagyon számít bele, hiszen ezekszerint olyan helyre szeretnél menni, ahol nincs informatika. Az egyetemeknél ott van, hogy az adott szaknál miket vesznek figyelembe.
2018. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!:)

És még annyit, hogy ha ez kötelező, akkor mást nem kell választanom?

Tehát van ugye kötelezően az irodalom, matek, töri, egy idegen nyelv és egy választott. Na, ha ez is kötelező, akkor már nem kell másik?

2018. márc. 4. 22:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz nem kell, hogy meglegyen az érettségid. De ha tovább akarsz tanulni, akkor sok szakra kell. Orvosira pl még pluszban 2 emelt.
2018. márc. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!