Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Karinthyban német nyelven...

A Karinthyban német nyelven kell érettségizni a német kéttanos osztályban?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a matekot, biológiát,földrajzot, fizikát, civilizációt és a történelmet németül tanítják, akkor ezekből a tantárgyakból németül kell érettségizni? Hiszen ezeken az órákon kizárólag német nyelven folyik az oktatás, vagy nem? És ez az érettségi nemzetközi érettségi, ezt elfogadják külföldön? Ha nem, akkor milyen mód van rá, hogy németországba vagy ausztriába esetleg más német nyelvű országba járjak egyetemre? Az IB- ről én is hallottam, de az sajnos csak angolul van. Ne haragudjatok a sok kérdésért, csak nagyon kiváncsi vagyok. Egyébként a Karinthyba készülök és nagyon szeretnék bekerülni, egy álmom válna valóra.

2018. márc. 8. 18:04
 1/7 Babuska1 válasza:
Igen jól sejted ezekből a tantárgyakból németül kell éretségizni,nem is tudnál másként hiszen németül tanulod őket.A lányom ebbe a gimnáziumba jár,ha bármi érdekel privátban válaszolok.
2018. márc. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Három tárgyból kell németül erettsegizned matek, töri és a sima német amiből evidens hogy emelt szinten kell. Ezzel kapsz egy c1et viszont ezzel igazából csak Magyarországon tudsz érvényesülni. Viszont van egy vizsga utolsó évben kb ősszel a DSD amit minden németes megcsinál és ez már nemzetközi nyelvvizsga amivel már néhány egyetemre egy b2es is elég
2018. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!😀
2018. márc. 11. 10:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. júl. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Választani kell, hogy melyik tantárgyból

akarsz idegen nyelven érettségizni (pl. töri, matek)

2018. szept. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy matek, földrajz
2018. szept. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Meg

"célnyelvi civilizáció" -

2018. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!