Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri emelt angol érettségit...

Megéri emelt angol érettségit csinálnom, ha nem érettségitantárgyam?

Figyelt kérdés

Kapnék érte többletpontot, mert emelt érettségi, ha az egyetem, ahova jelentkeznék, nem kér angolt? Vagy kapnék érte többletpontot mert egy nyelvtudást igazoló dokumentum? Annak számít egyáltalán? Ha igen, milyen szintű?


[link]


Azért gondolkozom rajta, mert most 10.es vagyok, jövőre előhozott érettségiként lazán megírnám 70%ra mindenféle erőfeszítés nélkül. És akkor le is tudom adni ezt a tantárgyat. Ha kapok érte pontot, nagyon megérné :D



2018. márc. 8. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Mivel 10.-es vagy, ezért neked már kötelező lesz nyelvvizsgát tenned a felvételihez (jelen állás szerint), ezért mindenképpp ajánlom az emelt angolt, mert 60% felett kapsz érte B2-es nyelvvizsgát, amiért valószínűleg nem fog járni pluszpont (mert kötelező lesz), de kritériumfeltétel. Ha valamiért mégis visszavonnák (választási év van, bármi megtörténhet), akkor 28 többletpontot kapnál érte jelenleg a nyelvvizsga miatt.
2018. márc. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta. A jelenlegi állás szerint neked majd kell nyelvvizsga a felvételidhez (amit min. 60%-os emelt angol érettségivel megkapsz) , de addig még ki tudja, hogy mi történik. Ha olyan szakra jelentkezel, ahol nem fogadják el az angolt, akkor az emelt érettségiért járó plusz 50 pontot nem kapod meg, viszont a nyelvtudásért (B2 nyelvvizsgáért) járó 28 plusz pontot megkaphatod (ha ez még akkor is úgy lesz, mint most).
2018. márc. 9. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! Abban sem voltam biztos, hogy még érvényben van az, hogy nyelvvizsgát kapok érte, szóval örülök, hogy jelenleg még úgy áll, hogy igen :D Akkor megcsinálom az érettségit!
2018. márc. 9. 11:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg
2018. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!