Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi alapján van a sorrend egy...

Mi alapján van a sorrend egy ideiglenes felvételi rangsorba?

Figyelt kérdés
4,5-ös tanuló vagyok és a központim se sikerült annyira rosszul (ahova én szeretnék menni ott csak a magyart nézik duplázva, az meg 33 pont lett), és az egyik 2,3-as tanuló (osztálytársam), akinek 25 pont lett a magyar, az előrébb van a rangsorban,mint én négy hellyel. És egy másik kitünő, akinek 44 a magyar, pedig csak 2 hellyel van előrébb nála. És vannak rosszab tanulók is előttünk a listán. Így én az 50. helyre kerültem a 67-ből. Nem értem, hogy ezt most, hogyan számozzák, ha ez egy ideiglenes rangsor akarna lenni. Valaki tudna segíteni elmagyarázni? Válaszokat előre is köszönöm!
2018. márc. 8. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Osregi magyar felveteli szempontok:

1. kinek, hol dolgoznak a szulei (melyik part tagja)

2. kinek, mennyi penzt, juttatast, elios-jellegu szerzodest hoztak letre a szulei (pl. a gazszerelo meszarosnevu csalad fia?)

3. az elso ket pont kiterjesztve a kozeli rokonokra (nagybacsi, stb.)

4. az elso harom pont kiterjesztve a tavolabbi rokonokra (unokateso stb)

5. kinek, mennyi penzt adtak a felvetelizo szulei (igazgatonak 300ezer stb)

6....

7....

99. a gyerek milyen eredmenyt ert el a felvetelin.


Udvozollek Magyarorszagon!

En ezert nem lehettem allatorvos Magyarorszagon. Kulfoldon igen, itt a tudasod szamit.

2018. márc. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt egy gép rangsorolja központilag .de nyugi azért hivják

Ideiglenesnek mert még böven változhat.

2018. márc. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvileg hozott pont, központi és szóbeli. Amit írsz csak úgy lehet ha nagyon lepontoztak szóbelin.
2018. márc. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóbelin a fele pontszámot értem el, de akkor sem ésrtem, bogy egy 2,3-as tanuló, hogy lehet, kb egy helyen azzal, aki kitűnő, és jó központit írt(itt a szóbeli, az max csak 20 pont)
2018. márc. 9. 06:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Vagy a magyarja arányokban nem sikerült rosszabbul a tiédnél, vagy jól szóbelizett, valószínűleg mind a kettő. De az is lehet, hogy sokan értetek el azonos pontszámot és névsor szerint írnak, vagy rossz helyre kerültél, és nem vették észre.


#1: a rangsort pontok alapján állítják össze

2018. márc. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Illetve sni is vagy más plusz elönyökel biro az illetö .
2018. márc. 10. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!