Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek hogy 1est kaptam? (többi lent)

Figyelt kérdés
Na szóval egyik órán puskáztam a telefonomból, amit a tanár észrevett, (de kb az egész osztály puskázott, és nem értem h hogy nem veszi észre, hogy egy kb 2es tanulónak hogyan lett 4 a tz?!?!)és elvette a telefonomat. Anya utána bement a telefonomért, de nem mondtam neki hogy puskáztam. Most nemrég kikaptuk a tzt(!!) és nekem ott virít egy piros 1es az ellenőrzőmben. Nincs elekrtonikus naplónk, de vmikor még idén tervezik a bevezetését.
2018. márc. 11. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Anyádnak kellett bemenni a mobilodért? Miért? Neked nem adta vissza a tanár csak neki? És nem mondta el a tanár, mi okból van nála a mobilod? Anyud se kérdezte?

Én ilyen esetben középiskolában odamentem óra után a tanárhoz és megkérdeztem tőle, hogy miért csak engem szúrt ki. Ha igazságtalannak gondolsz valamit, nyugodtan állj ki magadért, persze a normális kommunikáció keretein belül - de ne úgy, hogy a többieket áztatod. Azt azért tudjad, hogy ludas voltál a dologban, és mások hülyeségével ne takarózz. Puskáztál és megkaptad érte "ami jár". Ez tiszta sor.

Otthon meg....veszel egy nagy levegőt és egy szuszra elmondod, hogy mi a szitu. Ess túl rajta gyorsan, utána megnyugszol.

35n

2018. márc. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a legjobb, ha egyből elmondod. Én amikor egyest kaptam, akkor sokáig nem mondtam el, mindig azt gondoltam magamban, hogy majd kijavítom, a félévim jó lesz, és nem kell tudniuk a rossz jegyeimről, az e-naplót úgysem nézik. Aztán anyukám még is

megnézte és meglátta, hogy bukásra állok matekból, mert nem sikerült a javítás. Hónapokon keresztül idegeskedtem, hogy mi van, ha rájönnek.

2018. márc. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!