Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy ismerősöm pár államilag...

Egy ismerősöm pár államilag támogatott félév után abbahagyta az egyetemet. Egy éve semmi hír. Kell majd fizetnie?

Figyelt kérdés
Elkezdett dolgozni utána, de csak így abba lehet hagyni ha nem megy? Következmények nélkül?
2018. márc. 11. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, ha csak úgyis ismerős?


Senkit sem lehet kötelezni arra, hogy tanuljon. Elment, az egyetem meg majd küldi a számlát. Ennyire egyszerű.

Persze nem azonnal, de nem kell aggódni.

2018. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miután otthagyta az egyetemet van 1 év türelmi idő szerű, Ha közben visszamegyek bármilyen egyetemi szakra nem kell fizetnie, ha egy év után sincs újra tanulói jogviszonya onnantól kell fizetnie majd. Ergo ha egy éve hagyta ott az egyetemet nemsokára jönnek a következmények.
2018. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mekkora szívás ez az állami :-) Ilyenkor mindig örülök, hogy költségtérítéses vagyok egy 5 éves osztatlan képzésen cafatokban lenne az idegeim ettől a sok állami szankciótól :-) Holott az ember nem tudhatja, hogy pl orvosin pl patológiából vagy jogon pénzügyjogból X év múlva le tudd-é vizsgázni vagy majd kivágják 6X....lutri és ideg a köbön.



Ennyit az államiról pfffffffff

2018. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tekintve mennyi a tandíj orvosin én inkább vállalom az államit mintsem azon idegeskedjek hogy több millió forint diákhitelt felvettem rá (mert magamtól fizetni nem tudnám az biztos) és ha kivágnak miből fizetem vissza. Legrosszabb esetben ha kitesznek el tudok végezni egy könnyebb alapszakot és nem kell az állami támogatást visszafizetnem, de költségtérítésesen a ráköltött pénzt sose kapom vissza meg esetemben a hitel is megmaradna.
2018. márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!