Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kilátástalan vagyok?

Kilátástalan vagyok?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek !!:(

Pár perc, de nekem elég sok múlik. Az van,hogy 16 éves lettem nemrég (oviban maradtam egy évet ) és 9.es vagyok. De utálom a gimimet. Én tényleg egy központi, társasági, népszerű srác voltam általánosban és nyáron is, de úgy az egész így bumm... A sulitól ki vagyok..meg még összevesztem egy számomra fontos emberrel. De a suli most jelenleg az elsődleges. Sose voltam valami nagy tanulós gyerek, ennek ellenére jó tanuló voltam az eszem miatt. Magyarország top 30. gimijébe mentem. Az átlagom ilyen 4,7 lehetett a 7-8. félévet összevonva. Most ilyen 4,4-4,5 lehet. A VMG-be járok Érden és utálom. Nem csak, hogy nem valami fényes a nyelvoktatás, de az emberekkel nem jövök ki. Nem csak velem van a baj, higgyétek el. Egyszerűen nem passzolok ide. Itt az emberek 95%-a vagy játszik egész nap vagy tanul. De egyébként se szorakoznék velük, mert egyszerűen nem akarok. Teljesen megváltoztam...:/ Szilveszterkor is más suliból valokkal voltam, bárhova megyek, vmgsekkel kizárt, hogy találkoznék. Mindig visszarantanak a suli borzasztó hangulatába. Nem könnyű ilyen stílussal kiszakadni az osztályból de próbálok. Volt mindenféle szavazás is, ott is én lettem a legkedveltebb, leghumorosabb, stb... 33 ember véleménye alapján, szociometriás méréseknél is az osztály közepén voltam..szóval olyan ironikus, hogy pont én akarok menni. NA A LÉNYEG, ELEG A DUMABOL. A budapesti József Attila Gimnáziumot szeretném megpróbálni. Már 5 hónapja tervezem igazából..tudom, tudom én vagyok a szerencsétlen...de a hely hiány végett szeretnék más hasonló sulimat találni. Ahol egy kicsit jobb a közösség, a nyelvoktatás, és persze alább adni sem szeretnék az alap oktatáson sem.. szeretnék vmi JAG kaliberű és közelben lévő iskolát Pesten. Tudtok? LÉGYSZI TIPPEKET, TANÁCSOKAT KÉREK, TI HOL TANULTOK, TANULNÁTOK? Diósdról járok érdre, de így járnek be Kelenföldre, majd onnan metró. Nem olyan vészes mint aminek hangzik. Meg nem is érdekel, csak VEGYENEK FEL:))) HA tudtok még hasonló közelében lévő sulikat, ne tartsatok magatokban! Kösziii 😌



2018. márc. 12. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy a sulinak és a tanároknak jelen állás szerint nincs beleszólása abba, hogy személyiségre milyen gyerekeket vegyenek fel egy osztályba, leginkább csak képességek alapján szelektálnak. A jobb képesség pedig nem feltétlenül korrelál az osztály hangulatával / összetartásával stb, tehát zsákbamacska az egész.

Gimibe meg tanulni mész, nem csajozni meg haverkodni, teljesen átlagos dolog és normális, hogy a barátaid nem az osztálytársaid közül kerülnek ki. Egyáltalán nem biztos, hogy más suliban jobban éreznéd magad.

2018. márc. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez is egy vélemény.. ez szépen megfogalmazott vélemény. DE 100% hogy jobban érezném magam és erre jövök rá nap mint nap. Én nem viccelek tényleg ki vagyok ettől... Tudom, hogy kesobb nem én választom meg a munkatarsaim, főnököm (ha csak nem hozok létre valamit enn😌) de ez engem nem vigasztal. Tudom, hogy a suli tanulásra van. De jeleneleg azt sem tudom elvégezni..és nem csak azért mert lusta vagyok. A sport se megy. Abbahagytam mindent. Egyszerűen kedvem sincs.. 2-3 hónapig nem is nagyon sehova mert kedvem se volt.. ez a nagy büdös helyzet.. nyomott így a hangulat, tudjátok? Itt nem csak a a tanulásról van szó.. az tiszta sor, hogy nem csak ott lehet ismerkedni, nem csak ott lesznek barátok, De velük töltok a legtöbb időt és hogyan is várhatnam el hogy más más kis csoportokba tudjak úgy beilleszkedni és elmenni velük minden helyre akik szinte mindig együtt vannak. Minden kis csapat létrejön, atélnek egy csomó dolgot és én mit csinálok mindeközben? Itt szomorkodom és nem teszek semmit...vége lesz ennek végre. Szval kérlek az eredeti kérdésemre válaszoljatok, miszerint tudtok e a JAGHOZ HASONLÓ ÉS VISZONYLAG KÖZELI ISKOLÁKAT? Ahol az embereknek máshol is áll az életuk nem csak tanulasbol és játékból, mert így elég siralmas lesz az életem...
2018. márc. 13. 05:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod a kelenföldi Bethlent hátha átvesznek 10. osztályba szeptembertől. Az átvételhez majd megkérdeznek magyarból, angolból és matekból. Ha valamelyikből is nem ütöd meg a szintet akkor nem gesznek át.
2018. márc. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenki az iskolai nyelvoktatást kifogásolja, miközben évszázadok óta tudjuk, hogy az iskola ad némi alapozást, és kész. Akit bármilyen tárgy érdekel, illetve tervei vannak vele, az évszázadok óta szakkörre, magántanárhoz, akármi jár. Rokonom járt a VMG-be, évente cserélődtek a nyelvtanárok éppen, mindegyiknek más koncepciója volt, mindegyik más nyelvkönyvet preferált, 17 évesen megvolt neki az angol felsőfokú, heti egyszeri nyelviskolába járással.


Ha felismerted, hogy jó eszed miatt eddig nem kellett tanulni, akkor már csak azt kell felismerned, hogy ennek az időszaknak hamarosan vége, és vagy te is tanulni fogsz, vagy pedig lecsúszol. Mihelyt eljön az az idő, hogy tanulni kéne, nálad kevésbé brilliáns osztálytársaid már előnybe kerültek veled szemben, mert már kiválasztották és megtanulták alkalmazni a tanulási technikákat, beleszoktak a seggelésbe. Gimnáziumba ma azért jár az ember, hogy tovább tanuljon, az érettségi, mint fogalom, utoljára 1910-ben volt alkalmazható, mikor a fűszeres keresett segédet, aki össze tudja adni a retek és a molyirtó árát. Így aztán gimit csak kiváló eredménnyel érdemes elvégezni. Ahhoz meg tanulni is csak-csak kell.

A témával foglalkozó ismerőseim szerint az egész országban nehéz helyzetben van most a nyelvtanítás, lehet, hogy a JAG-ban is épp átmeneti időszak van, egyik jön, másik megy.


Már csak a látókör tágítása végett. :)

2018. márc. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Petőfi Sándor gimit próbáld meg.
2018. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, főleg akik sulit is írtak! Persze lehetne részletezni miért, de akár én is utána tudok nézni.. omm, most annak írok aki egy kicsit jobban kifejtette a véleményét.(asszem utolsó előtti??) Köszi szépen. Igazad van, tényleg.. de, azt kell megertened hogy még ha ez is történne pontról pontra mint amit te írtál, mMÉG ÚGY SEM ÉREZNÉM JÓL MAGAM. Elkezdtem tanulni, pont a suli váltás miatt, meg ugye amúgy se árt. Amit most nem tanulok meg, azt utána úgy se fogom, meg amúgy is nehezebb... Szval nem ez itt a kérdés. Igen, lehet elkezdek nyelvsuliba járni vagy magántanárhoz, mert én tényleg csak a nyelveket szeretem és legalább az angolt szeretném biztosan tudni. Ha azt tudom franciaval is kezdenek valamit esetleg egy kis spanyol..de ez a jövő zenéje. Itt ezek csak részletek. A legnagyobb probléma a társaság. Nem vicceltem... Tényleg most két emberrel vagyok úgy hogy el tudnék valahova menni velük. A többi vagy állandóan játszik vagy tanul. Ennyi az életük. Én nem török felettük pálcát, de értitek... Meg ha jönnének amúgy sem akarnék velük bárhova is menni, szval ez így lényegtelen... Minden osztályban van 2-3 jó fej, akikkel kölcsönosen bírjuk egymást és ENNYI. Ennyi az egész. Nehéz lesz így a 4 év. Ha lehet még most valtanek nem várom meg az evveget/kezdest. Ha persze ezt máshol is így gondolják. Remélem felvesznek valahova, valami hasonlóan erős gimibe csak éppen más emberekkel. Jagot megpróbálom először utána megnézem amiket írtatok. Ksozonom szépen !! Jaa és még írhattok persze!😌😌🙄
2018. márc. 13. 15:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Valts. Szerintem te is tudod, hogy ezt kell tenned, csak meg felsz / bizonytalan vagy stb...Elso lepeskent beszelj a szuleiddel, ha megertoek biztosan megengedik. Masodikkent keress egy masik iskolat, harmadikkent pedig hivd fel a titkarsagot, hogy van-e hely (igen, mar most, mert keves hely szokott lenni a jo sulikban), megoldhato lenne, a tobbi mar jon magatol. Esetleg egy hozzad kozelebbi budapesti sulit is megprobalhatnal. Ezt a nehany honapot kilehet birni, a jovo szeptembert celozd meg szerintem (es akkor talan lesz hely is).

Hajra!

2018. márc. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 timiandi ***** válasza:
Hát... Berzsenyi? Madách? Kölcsey? Ha egy kicsit messzebbi is jó, akkor a Karinty.
2018. máj. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!