Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Legszívesebben otthagynám az...

Legszívesebben otthagynám az egyetemet, de nem akarok csalódás okozni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Úgy kezdtem az egyetemet, hogy 100 százalékig biztos voltam abban, ezt szeretném csinálni. Mindenki támogatott, fel is vették államira, a családom pedig teljesen odavan, amiért ezt tanulom. Barátokat is szereztem ott. Viszont nálunk az elmélet mellett rengeteg gyakorlat van, így belelatunk abba, amit később csinálni fogunk. Szinte mindenki élvezi a gyakorlatot, csak én nem. Sőt, iszonyatosan stresszel az egész, rosszul leszek, ha be kell mennem. Egy olyan félelem van bennem, ami már nem természetes és nem egészséges. Ha jön egy hosszabb szunet, amikor nem kell suliba menni, teljesen jól vagyok, de amint elkezdodik a szorgalmi időszak, stresszelni kezdek, nem akarok bemenni és csak tulelem a napokat. Már nagyon sokszor megfordult meg a fejemben, hogy abbahagyom az egészet, mert ez egy hivatás, és miért szenvedjem végig ha nem is tetszik annyira. Februárban majdnem beadtam a jelentkezést máshova. De aztán belegondolok, hogy csalódna bennem a családom, a barátaim, hogyan gondolnának rám a szaktarsaim és ettől annyira megijedek, hogy inkább osszeszoritom a fogam, és eldontom, hogy vegigcsinalom. De ma is, tudom, hogy be kell mennem délután és már erősen ver a szívem... Arra gondoltam, hogy talán pótfelvételin mégis jelentkezem máshova. Nem tudom mi legyen... Mit tehetnék szerintetek? Bocsi az esetleges hibákért, telefonról írok. 20/L

2018. márc. 13. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Bocs, de nem vagy normális, ha a szaktársak véleménye számít:S

Ha stresszel, hagyd ott. Ha van olyan szakterület, amit szívesen csinálnál, akkor csináld végig!

Az sem mindegy, hányad éves vagy.

2018. márc. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy elég komoly mérföldkő az életedben és ilyen komoly döntéseket nem szabad hirtelen indulatokra bízni. Az rendben van, hogy nem bírod a gyakorlatot, de utána 40 évig lesz "gyakorlat", azt is ennyire fogod bírni? Minden szakon van gyakorlat, biztos vagy benne, hogy ott máshogy fogod érezni magad?


"Egy olyan félelem van bennem, ami már nem természetes és nem egészséges."


Inkább pszichológusra van szükséged (de tényleg, egészséges embernek is nagyon jót tud tenni) meg egészséges életmódra. Okokat nem soroltál fel, csak szorongsz, félsz. Ezt a problémát nem lehet a kar nyakába varrni. Te is mondtad, hogy 100%-ban biztos voltál, hogy ez jó szakma, akkor miért hagynád abba?

2018. márc. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most vagyok elsőéves. Kedves második, ez sajnos nem hirtelen indulat, amióta elkezdtem az egyetemet, ezt érzem.
2018. márc. 13. 10:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Fontos lenne tudni, hogy milyen szakra jársz, mert például sok szak, ami presztízs meg amit komolyan vesznek, önmagában stresszelős és mindenki elgondolkozik rajta, hogy van-e kedve folytatni egyáltalán időről-időre. Az elsős gyakorlatok sokszor maximum távolról fedik, amit csinálni fogsz, elindulhatsz más irányba a diplomáddal. Ha év elején biztos voltál benne, hogy odavaló vagy, lehet, hogy ez tényleg csak stressz vagy ilyesmi.
2018. márc. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Merj lépni! :) Engem is felvettek egyetemre, viszont nagyon nem az én világom volt, eléggé depressziós is lettem az első félév végére, a másodikat pedig csak anyám "parancsára" csináltam végig.. Nem könnyű otthagyni csapot-papot ez tény, viszont nem mindig a kényelmes megoldás a jobb, megéri változtatni ha te is tudod, hogy valami nincs rendjén. Én azóta azt érzem, hogy újra önmagamra találtam, és már alig várom, hogy elkezdjem azt a szakot, ami már 10 éve is álom volt nekem, de most remélhetőleg valósággá válik. Szerintem mindenképpen válts, mert több évtizeden keresztül kell majd dolgoznod, és ha még ezt a pár év egyetemet se bírja ki az ember, akkor mi értelme egyáltalán "szenvedni" ezen a pályán?

21/L :)

2018. márc. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!