Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik gimibe menjek? Xántus...

Melyik gimibe menjek? Xántus vagy Babits?

Figyelt kérdés

Mindkettő tetszik és fogalmam sincs melyikbe menjek, melyiket írjam be elsőként és melyiket másodikként..

Xántusban a 90., Babitsban a 124. vagyok.



2018. márc. 14. 19:24
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Esetleg tudnátok véleményt írni?? (magáról az iskoláról,közösségről,tanárokról,programokról stb.)

Valaki aki oda jár?? Mennyire szereti?

2018. márc. 14. 19:27
 2/33 anonim ***** válasza:
Babits:) eleg eros iskola,de rosszat nem hallottam meg rola! Xantus szinten eros,de en a Babitsot javasolnam:))
2018. márc. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. márc. 15. 08:44
 4/33 anonim ***** válasza:
40%
Igazan nincs mit! Meg annyi,hogy ha Xantusban vagy elobb akkor azt kellene,en nem kockaztatnek:)
2018. márc. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válasz butaság. Ha valahol biztos befutó helyen vagy akkor oda bejutottál és kész. Csak akkor nem, ha bejutsz általad elöbbre sorolt iskolába. Ilyen a rendszer. Nincs kockázat, ha ötödiknek irod sem. Mikor fogja ezt végre mindenki megérteni?
2018. márc. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Utolso: sulinkban a felvetelizteto tanar mondta ezeket mivel en is most felveteliztem
2018. márc. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Akkor nagy butaságot mondott!
2018. márc. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy keressen rá a Gale-Shapley algoritmusra. Szomorú, hogy még sok nyolcadikos ofő se tudja.


Középfokú intézmények felvételi eljárásánál használt kiértékelés a Gale-Shapley féle algoritmus alkalmazásán alapszik.

Ez ebben az esetben azt jelenti, hogy van a tanulói igény (tanulói rangsorrend - elsődleges szempont) és a középfokú intézményi igény (iskolai tanulósorrend - másodlagos szempont). Az algoritmus elsődleges szempontként tanulónként veszi figyelembe a tanulói rangsorrendet, azon megy végig. Tehát veszi az 1. tanulót (mindegy ki az első, későbbiekben kiderül, hogy ennek nincs jelentősége) az első jelentkezésével és megnézi, hogy a megjelölt A tagozatra felvenné-e az iskola és befér-e a felvehetők közé. Ha igen, akkor beteszi a felvehetők listájába. Mivel ez a tanuló már felvehető, nézi a következő, 2. tanulót. A 2. tanuló rangsorában első helyen megjelölt tagozat a B. Mivel oda befér - és nincs előtte rangsorolt jelentkező - beteszi a felvehetők közé. Ha jön egy 3. tanuló, aki az A tagozatra szeretne menni és jobb eredménye van, mint az 1. tanulónak, akkor a 3. tanuló felvételre kerül az A tagozatra és „kilöki” az 1. tanulót. Így az 1. tanulónak nincs felvehető státusza, ezért az algoritmus újra végigfut a jelentkezésein és megvizsgálja, hogy az A tagozatra befér-e a felvehetők közé. Mivel a 2. tanuló már rendelkezik felvehető státusszal, ezért vele itt nem számol az algoritmus, tehát az 1. tanuló bekerül a következő szabad helyre az A tagozaton.

Mivel az algoritmus a tanulói rangsorrendet veszi elsődleges szempontnak, így nem számít, hogy melyik intézmény szeretné „jobban” felvenni. Oda javasoljuk a tanuló felvételét, ahova szívesebben menne és a sorrend miatt befér. Tehát az A tagozat esetében nem számolunk a 2. tanulóval, mert ő a B tagozatra szeretne leginkább menni és oda felvehető.

A kérdésére válaszolva: erősen javasolt azt a sorrendet megtartani, ami a tanuló valódi szándéka, még akkor is, ha más intézményben jobb eredményt ért el. Ebben az esetben semmiféle hátránya nem származhat az iskolában elért sorrendjéből adódóan. ”

2018. márc. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Babitsba gyere!Szuper, jó hangulatú közösség, szuper tanárok.
2018. márc. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Christin Chasor ***** válasza:
40%
Csak ajánlani tudom a Xántust én nagyon szeretem, persze vannak hibái de összeségében szerintem ez egy nagyon jó iskola
2018. márc. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!