Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi orvosi diplomával...

Pécsi orvosi diplomával milyen lehetőségeim lennének?

Figyelt kérdés

Pécshez közel lakom, idén felvételizek orvosira. Budapest anyagi okok miatt nem játszik, ezért a PTE-ÁOK-t tettem első helyre.

Milyen lehetőségeim lesznek ezzel a diplomával? Nem csak GYIK-en, de sok helyen olvastam, hogy a Semmelweis-diplomához képest a vidéki orvosi kb WC-papír. Jó, ez nyilván túlzás, de sok helyen írják, hogy közel sem olyan színvonalas, tekintélyes, a kutatási eredményekben, rangsorokban is, és ismertségben, elismertségben is elsöpri a Semmelweis a három vidékit. Viszont én diploma után, ha már lesz állásom (és nem a családot terhelve, hanem saját pénzből) szeretnék Budapesten élni és dolgozni. De ha jól tudom, a vidéki orvosik nagyon rossz hírűek (főleg a Semmelweishez képest) mind idehaza, mind külföldön.



2018. márc. 15. 14:51
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Vagy ezzel is lehetek elismert, sikeres orvos? Az a gond, hogy nekem nagyon űgy tűnik, hogy akinek Semmelweis-diplomája van, már alapból sikeresebb orvosként kezdi a pályát. Vagy ha orvosként majd sikereket érek el, a PTE-s diploma "bélyegként" rajtam marad?
2018. márc. 15. 15:29
 2/36 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem, miért nem lett már ebből per. Egy-két ember itt havonta többször kiírja, hogy csak a SOTE a jó, és szidja a többit. Személy szerint én már számon kértem volna rajta. Ha te vagy az, akkor vedd nyugodtan magadra! Mert szánalmas.
2018. márc. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

18 éves felvételiző vagyok, de akkor írok konkrétumot, hogy mik az aggályaim.

[link]

[link]

Ebben az első két cikkben is tarol a Semmelweis.

Itt is:

[link]

"legtekintélyesebb hazai orvosi egyetem"

Itt pl megemlítik, hogy a PTE azonos kategóriában végzett, de csak a SOTE van kiemelve, gondolom, a neve miatt, a vidéki senkit nem érdekelt:

[link]

Szóval nem, nem troll vagyok. És gondolom, ezek a cikkek sem trollkodások.

2018. márc. 15. 15:38
 4/36 anonim ***** válasza:
85%

Az orvosi diploma, orvosi diploma, akár Pécsen szerzed, akár Pesten.


A többi pedig becsületsértés, amit jogi úton kell elintézni az illetékeseknek.

2018. márc. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Szóval minden, amit linkeltem, arra utal, hogy hiába van jó képzés vidéken, a Semmelweis-név hiánya az önéletrajzban igenis egy behozhatatlan hátránynak tűnik, és nagyon sokan nem ismerik el, hogy nincs színvonalbeli különbség. Tehát hiába kapom meg máshol ugyanazt a képzést, nem tartják olyan színvonalasnak sokan azt a diplomát.

Ez a lenézés akkor is meglesz, ha sikereket érek el esetleg PTE-s orvosként?

Olvastam én is gyik-es kérdéseket, és tényleg sok troll van, de pl volt normális válaszoló, aki leírta, hogy ő medikus kupán barátkozott minden orvosiról hallgatókkal, de a SOTE-sok akkor is éreztették, hogy nincsenek egy szinten. Szóval nem mindenki troll...

2018. márc. 15. 15:44
 6/36 anonim ***** válasza:
95%

Úgy fognak kapkodni utánad, hogy azt se tudod hova menj majd jo dolgodban.


Szinte nincs olyan osztály ahova ne kellene orvos. Ha meg felvesznek nem azt fogjak nézni, hogy Semmelweises, pécsi, debreceni vagy szegedi a diplomád.

2018. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
95%
Soha senki nem kérdezi meg egy orvostól, hogy hol szerezte a papírját. Vagy te diploma alapján választottál orvosokat magadnak? Őszintén!
2018. márc. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Belinkeltem a hivatalos cikkeket.

Pl hiába volt TOP400ban egy kategóriában a SOTE és a POTE, címben csak a SOTE érdekelte az embereket.

Tudom, hogy a betegeket nem érdekli. Én a szakmai elismertségről, hátrányokról érdeklődtem.

Hogyha nagyobb sikereket érek el egy nap a PTE-s diplomámmal, mint a legtöbb SOTE-s (pl PhD, esetleg MTA-doktor stb), akkor le tudom küzdeni azt a lenézést vagy hátrányt, hogy nincs Semmelweis-diplomám? Vagy mikor jön el az a pont, amikor a szakmai berkeken belül sem számít a diploma helye? A két zárójeleset feltételes módban írtam, nem nagyképűség, csak szakmai sikerekre hoztam példát.

2018. márc. 15. 15:54
 9/36 anonim ***** válasza:
95%

Az első munkahely után senkit sem szokott érdekelni a diplomád semmilyen területen. Egy sima orvosival pedig, ha nagyobb sikert érsz el, mint egy akármilyen phd, mta doktor, akkor az csoda számban fog menni. Mivel a phd egy teljesen különálló képzés az osztatlan orvosi után. Akár mehetsz pesten is majd évek múlva és akkor lesz onnan is diplomád.


Egyébként inkább arra koncentrálj, hogy bárhol elvégezd. Ne a frusztrációdat tápláld.

2018. márc. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

De ezek szerint, a te véleményed is az, hogy az első munkahelyig hátrány, hogy nem Semmelweis... Tudom, hogy a PhD külön képzés.

Ezeket a sikereket (MTA doktor, PhD, egyetemi tanár stb) nem a sima orvosi diplomával gondolom, hanem hosszútávú cél, aminek a legelső alapköve az orvosi egyetem.

Vagy még ezeknél az embereknél is számít, hogy hol végeztek?

2018. márc. 15. 16:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!