Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek gimnázium vagy...

Szerintetek gimnázium vagy szakgimnázium lenne a jobb? Szóval: Jelöltem 2 "sima"gimnáziumot és egy szakgimit. (informatikus) A szakgimibe a felvettek közt vagyok, a gimiknél várólistás de a tavalyi utolsó bejutó alapján oda is bejutnék mindkettőnél.

Figyelt kérdés
Azonban most elbizonytalanodtam nem lenne jobb a szakgimi? Ha elvégzem a sima gimit ott állok majd egy érettségivel és? Merre tovább? ha nem megyek fősulira akkor mit kezdek? A szakgimiben legalább tanulok egy szakmát. Ti mit javasoltok? Most még lehet változtatni a sorrenden.

2018. márc. 17. 13:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakmát akarsz tanulni, érettségi után ugyanúgy megteheted. Sőt, akkor több képzés közül válogathatsz és megfontoltabb döntést hozhatsz. A szakgimit elvégezve se lesz rögtön szakmád, ott kell még maradnod ugyanúgy érettségi után a szakmáért (csak egy picit rövidebb így). A szakgimik szeretik becsapni a jelentkezőket, azzal a szakmával kampányolnak, amit akkor kapsz, ha érettségi után ott maradsz, azt a bolhaszar semmit meg nem emlegetik, amit az érettségiddel ténylegesen megkapsz (és amivel kitörölheted).
2018. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm. elég nehéz így nyolcadikosként dönteni.
2018. márc. 17. 14:05
 3/31 anonim ***** válasza:
94%
Persze hogy nehéz, fiatal vagy még hozzá. A gimnázium minden ajtót nyitva hagy előtted, akár szakma, akár egyetem, a szakgimi sokat bezár. Válaszd a gimit.
2018. márc. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
73%
Amennyiben a szüleid támogatni fognak, akkor legyen gimnázium és menj utána egyetemre. Amennyiben a szüleid ki fognak dobni 18 éves korodra, akkor tanulj szakmát.
2018. márc. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Hát kidobni nem fognak az biztos. Szeretnek engem.
2018. márc. 17. 14:13
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakgimi után dobják ki 18 évesen, ugyanott van, mint ha gimibe járt volna. A ráépülő okj nélkül ezekkel a "szakmákkal" betanított munkásként lehet elhelyezkedni. Ha 18 évesen rögtön önnfentartó akar lenni, akkor ipariba kell mennie (akkor érettségije nem lesz). Azt hiszem, most ezeket hívják szakközépiskolának.
2018. márc. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Akkor a gimiknél maradok a tanácsok szerint.
2018. márc. 17. 14:18
 8/31 anonim ***** válasza:
73%
Ha 100% hogy ebben az irányban szetetnél továbbtanulni vagy nem szeretnél egyetemre menni akkor szakgimnázium.Ha még nem biztos, hogy ezzel szeretnél foglalkozni akkor gimnázium. Ha gimnázium akkor lehetőleg nyelv tagozat, hogy a 4 év alatt a középfokúd meglegyen.
2018. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
59%
Gimnazium! Nagyon egyszeru: gimnazium kozben/utan amelett, lehet massal is foglalkozni, es amennyiben nem vagy 100%osan biztos abban, hogy mi szeretnel lenni a jovoben, megadja a lehetoseget a tovabb tanulasnak. De ha szakkozepbe mesz, szinte lehetetlen a fosuli, nemhogy az egyetem. Hosszutavon jobban megeri.
2018. márc. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi szeretnék lenni. Még az informatika úgy ahogy érdekel,a gimiknél nyelvi tagozatokat is jelöltem.

Nem vagyok rossz tanuló de kitünő sem. Szal teljes a bizonytalanság.. De nagyon köszi az eddigi válaszokat!

2018. márc. 17. 14:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!