Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BMSZC Bolyai János Műszaki...

BMSZC Bolyai János Műszaki Szakgimnázium vélemény?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lement a szóbeli és az írásbeli időszak. Most folyik az a időszak amikor az idéglenes sorrendet publikálják az iskolák. A Bolyai azt irta ki az oldalára hogy aki az idéglenes sorrendbe szerepel felvételt nyer oda. És hála istennek én is bekerültem. Nagyon örülök mert nyíltnapon nagyon meggyőzött és azóta nem is tudnám máshol elképzelni magam. Viszont tényleges, tartalmas vélemény senkitől nem hallodtam. (Mi kell oda (tantárgy),milyenek a tanárok, diákok, mikor kezdődik a gyakorlat, nehéz iskola-e, rossz vélemény). Ezek lennének a kérdéseim persze a választ adtán iztos többet is elárultok aminek örülök. Logikusan, olyan embertől kérek választ aki jár/járt oda tehát egy merő tapasztalata van. Előre is köszönöm válaszotokat!(Az ilyesfajta megjegyzést hogy :elöbb tanulj meg írni meg ilyenek, ilyeneket ne irjatok kérlek, ez nekem most jelen pillanatban a legfontosabb)

2018. márc. 19. 22:36
 1/5 Horvi1252 válasza:
40%
Szerintem keress másik iskolát.Ide ha teheted ne akarj bekerülni! A Bolyai elől futni kell! Terrorba tartják a diákokat abban reménykedve, hogy egyszer majd jó szakember válik belőlük. Ez még nem is baj csak szakmai oktatás nélkül nehéz elsajátítani a szakmát....
2018. márc. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tartanak itt terrorban senkit. Jók a tanárok, főleg a szakmai tanárok. A diákok változóak. Megvannak a tipikus "nagymenő" gyerekek is és a normálisak is. Gyakorlat száma évfolyam függő. Általában délután van. Az iskola könnyű, ha tanulsz. Ha nem könnyű megbukni főleg néhány tantárgyból. Egyedüli rossz, az a rendszergazda. Van Wifi, de szart se ér. Az egyik router bejelentkezési jelszavát se változtatta meg, de sokkal nagyobb problémák is vannak, amik az ő hatáskörébe tartozik.
2018. jún. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kedves utolsó! Itt vagyok 5 éve, és egy csendes rendes srác vagyok semmi balhém nincsen és jó tanuló vagyok. K*rvára terrorban tartanak mindenkit és egyes tanárok szarba se veszik a törvényeket se. Szóval az egész iskola a szocializmus maradványa onnan származó tanárokkal és tanításmódszerrel.
2019. febr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Több mint 20 éve jártam oda, szóval nem tudom, mennyire releváns ma a tapasztalatom.

Életem egyik meghatározó hibájának tartom, hogy nem gimnáziumba jártam inkább. Ezt persze nem írhatom egy az egyben az iskola számlájára, de a csalódottságomhoz nagy mértékben hozzájárult a nyílt nap (extra jófej info tanár, számítógép vezérlésű robotkarok a laborban, "az ország legerősebb szakközépiskolája", stb) és a valóság (a tájékoztatót tartó tanár már nem is dolgozott ott szeptemberben, robotika labort csak az lát, aki marad érettségi után mégegy évet, stb) között tátongó szakadék.


Hogy mennyire erős a Bolyai más szakközépiskolákhoz képest, azt tapasztalat híján nem tudom megítélni. Nekünk elég hányadtatott sorsú osztályunk volt. Négy év alatt volt 3 osztályfőnökünk, 3 fizika tanárunk, én nem is tudom, 4 vagy 5 elektronika tanárunk, szintén legalább ennyi számtech tanárunk (bár gépterem mondjuk nem mindig jutott). A műhely gyakorlat érdekes volt, azt meg kell hagyni. Valamint ironikus módon szerintem a történelem és az irodalom oktatás igen színvonalas volt.


És mindenképp muszáj megemlítenem a lányok teljes hiányát - ami 14 évesen talán nem tűnik nagy problémának - ám markánsan rányomja a bélyegét egy közösségre, ha hiányzik a szebbik nem. Ráadásul ez a pálya a későbbiekben sem kecsegtet sok jóval e téren.


Az életemnek ezt a négy évét talán leginkább úgy foglalhatnám össze, hogy "sivár".


Random jelenet, ami hirtelen eszembe jutott: mikor a felmentetteket torna órán (engem törött kézzel, meg az osztálytársamat repedt bordával) elszalasztottak a tankönyv kiadóba, hogy ugyan hozzunk már el egy rakat könyvet, ha úgyis annyira ráérünk. Emlékezetes utazás volt, az bitzos).

2019. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Na... ha már én is ide jártam, megosztom a véleményemet. 2 éve végeztem.

Az elottem valaszolo azt irta, elete nagy hibaja volt hogy szakkozepbe ment es nem gimibe. En ezt szinten el tudom mondani. Egy jó gimiben sokkal tobbet tanulsz mint a szakkozepben... a jo szakmai tanarok minden evben mentek el, kulfoldre, ide oda... van egy ket tanar akik ott tanitak mar evtizedek ota, de a legtobb belefasult az egeszbe, hozzateszem ertheto okokbol... szegeny 13-4 eves gyermek azt hiszi tudja mit csinal, a szulei meg nem tudjak h egy gimi sokkal jobbat tenne a gyereknek. Ha van egy szakma ami felol erdeklodsz, a sulid mellett simán tudod tanulni, veszel konyveket, videokat nezel neten vagy bütykölsz otthon akarmi is legyen az erdeklodesi korod. Egy gimiben, (aminek azert neve is van) sokkal nagyobb fejlodesre tehetsz szert, mind emberileg, mind tudás szinten. Nekem meglett volna a fejem rá, de azt hittem hogy en majd sporolok egy evet azzal hogy a szakma igy -1 ev lesz... hat a szakmat meg sem csinaltam. Egyetemen tanulom tovabb a szakmamat. Az hogy nem voltak lany osztalytarsaim az rossz hatassal volt ram es szerintem mindenkire rossz hatassal van! Az hogy az osztalyod 20 fiubol all azt eredmenyezi hogy ugy kezelnek titeket mint egy marha csordát .... sok szar tanár van! De tisztelet a kivételnek, vannak elszánt pedagógusok akiknek hivatasuk a szakmajuk! Oket szeretjuk ❤️

Kedves dontes elott allo fiatal lelek! Kerlek menj valami olyan suliba ahol a másik nemből is vannak példányok, lehet h meg nem latod fontosnak de nem banod meg! Na aztan ne azt mondd apunak h azert nem akarsz szakkozepbe menni mert gyakorikerdeseken azt olvastad h ne oda menj! 😂


Ez a személyes véleményem, lehet más máshogy látja !

2019. okt. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!