Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha direkt szívatna...

Mit tegyek, ha direkt szívatnak a "tanárjaim"? Nem csak engem, hanem az egész osztályt.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 8.-os vagyok, már lassan a végéhez közeledve, de egyre kevésbé bírom a rendszert. Korábban se volt normális, de például a felvételinél majdnem max pontot vittem (akkor is volt egy-két 4,7-4,8-ra 4-es). A felvételim nem sikerült olyan rosszul, bár többre számítottam (szám szerint 81 pont). Még nem derült k teljesen, hogy hova vettek fel, de egész neves iskolába is van jó esélyem, név szerint a Kőbányai Szent László Gimnáziumba. De azonban egyre durvult a helyzet. A tanárok nagy része csak üvöltözik (tanítás helyett), mindenkit szívatnak a jegyekkel is, hogy hülyék vagyunk, a betanulós munkára is alkalmatlan mindenki....és hát nekem is rontják az átlagomat. Mondom, ez nem az a "akinek nem inge, ne vegye magára" kategória, mert mondom, mindenkit szívatnak ezekkel, néha "kilogikázzák", hogy nem tanulunk, meg egy-két ilyen érdekes logikájú tanár van. De még tesiből is van, akit azzal fenyegetnek, hogy megbuktatják belőle, meg minden (én abból 3-as vagyok). De mondjuk a biosz tanár is kitalálta, hogy mostantól rohadt nehéz TZ-ket fog íratni, és ezt így ki is jelentette, mert "visszaélünk a "jó szívével"", de ez minden tantárgyból megy. Lesz valami nagyobb gond, ha "lerontom" a jegyeimet? Azért még sem keltene jó benyomást egy nevesebb gimiben, ha ennyit rontanék év végén. Mi lenne belőle? Hogy állnának hozzá? És mit tudok tenni?

2018. márc. 20. 16:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem nézik, max megkérdezik miért rontottál. Nálunk ugyanez volt akkor az angol tanár szivatta az osztályt. Mindenért beírt egyest vagy intöt. Debil állat volt.
2018. márc. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
De akkor ugye nem csapathatnak ki?
2018. márc. 20. 17:36
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázz, nálunk is hasonlóan megy én is hasonló cipüben járok mint te. Következményei nem lesznek, mert csak a 8. osztály első félévét számítják bele. Viszont annyit azért megjegyzek, hogy szerintem ajánlott második félévben is tisztességesen tanulni, mert ugyan ki a franc akar kbfél évet pótolni. Nálunk az osztály 95%-a második félévben már szarik az egészre.
2018. márc. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Igen értem, csak az a baj, hogy a legtöbb tanár nem csak szívat mindenkit agyba, főbe, hanem bénán is tanít, ha egyáltalán foglalkozik vele. Gyakran az van, hogy tanítás helyett végig üvöltik az órát, mondván, hogy "nem tanulunk", és feladják a tananyagot, meg ilyesmi. Próbálok tanulni, de ilyenkor néha teljesen elmegy a kedvem az egésztől, és ha le se adják, amit kell, akkor meg végképp nehéz. És ha mindezek ellenére megtanulom, akkor is folyamatosan szívatnak, meg hogy hülyék vagyunk, néha a jegyeket is lerontják, meg hát ilyenek....az első félévben ami kellett, azt megtudtam tanulni mindenféle felvételi előkészítőkön, meg ilyenek, de most már ezek nincsenek ugye...bár vicces volt amúgy, amikor a gimnáziumi előkészítőn tudtam felkészülni a felvételire, és pár "tanár" elkezdte, hogy "Ebből az iskolából is lehet jól teljesíteni", hát egyrészt annyira azért nem lett jó (csak ehhez a béna "iskolához" képest), másrészt meg egész máshol készültem fel rá...a többi stimmel...
2018. márc. 21. 12:55
 5/25 anonim válasza:
100%
Figyelj hogy ne bukj meg, közvetlenül év végén meg szivassátok meg a tanárokat ;)
2018. márc. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
hát...megbukni nem fogok :D, mert félévkor kb. 2 4-esem volta fontosabb tantárgyak közül (biosz, kémia), a többi 5-ös, am a legrosszabb tesiből volt: 3-as. Tudom, hogy ez se volt valami jó bizonyítvány, de ebben a rendszerben ennyi sikerült..a tanárokat megszívatni meg szerintem nincs értelme, bár gondolkoztam ilyeneken, hogy oda dobok nekik egy boszorkányseprűt év végén, meg ilyenek, de szerintem értelmetlen lenne...max kihagyom a ballagást..
2018. márc. 21. 13:55
 7/25 anonim ***** válasza:

Mi általánosban szivattuk az angol tanárt év vége felé mert nem tanított, ugyanezt csinálta velünk amit veletek is, valakit azért szivatott mert "feljelentette" a tanárt. Telefont elő se vesszük, de a zsebünkből rángatta ki, egyik osztálytársam kezére rácsukta az ajtót, a "feljelentöt" pedig szándékosan meglökte amikor ivott(szünetben). És a leggázabb 4 évnyi(kb 80) angol 5-ét mai napig senkinek nem írta be, az egyest meg be tudta, ezért állt mindenki bukásra a tantárgyábol.

#1 voltam.

2018. márc. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
:D hát röhej az angol tanárod, mondd meg neki, hogy álljon le a drogozással :D :D :D . Hát...nálunk talán ennyire azért még nem durva a helyzet, de ki tudja, hogy mi lesz...bioszból pl. most jelentette ki a tanár, hogy direkt szívatni fog mindenkit, mert "csalunk" és "puskázunk". Ez pontosabban azt jelenti, hogy 1-2 hülye elkérte a másik osztálytól a TZ-t, amit ők megírtak, puskázásra használták, és sikerült bent hagyniuk a padjukban. Aztán kiderült, hogy ez az osztály/iskolaüdvöskének a kézírása, és egy másik meg valami csoportról beszélt a tanár előtt, ahol az osztályokból pár tanuló van csak bent, és megosztották egymásnak a TZ-t. Hát...én erről a csoportról nem is hallottam...de az egész osztályt szívatni akarja most ezért...de mondom, másból is kb. ez a helyzet, csak még nem is voltak ilyen történeketek sem, hanem csak úgy "kilogikázzák", hogy "nem tanulunk".
2018. márc. 22. 18:34
 9/25 anonim ***** válasza:
Utolsó nap küldd el őket anyukába, vagy már inkább ballagás után tisztázd velük, hogy nem ezt vártad tőlük, többet vártál tőlük, csalódtál bennük. Szerinted egy tanárnak nem az adolga hogy szanaszét szivassa a diákjait, hanem , hogy inspirálja új ismeretek megszerzésére. És hogy fölkeltse az érdeklődést a saját tantárgya, az élet dolgai iránt. De nálatok ez nem jött össze, mert egy idő után már mindenki ingerülten, haragudva, rossz szájízzel járt be az órákra; és azt vártátok, hogy legyen már vége. Szóval ők pedagógusként megbuktak, és nem is érted, miért választották ezt a hivatást. Ha amúgy úgy általában utálják a diákokat meg az embereket. És nem is lelik örömüket, hogy ismereteket átadhatnak. Megoszthatják veletek/másokkal a tudásukat.
2018. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
*hivatást helyett mondd azt inkább, hogy pályát. Mert nem nagyon tűnnek elhivatottnak. És ezt a lesöprő gyűlöletet nem lehet a kevés fizetésre fogni. Másnak is kevés a fizetése, mégse mindenki olyan bunkó, mint ők, ezek a tanárok/tanáraid , akikről szó van.
2018. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!