Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen egyetemen...

Szerintetek milyen egyetemen érdemes továbbtanulni az alábbi érdeklődéssel?

Figyelt kérdés

Most leszek 10. osztályos egy viszonylag erős gimnáziumban 4-es átlaggal. Nem vagyok nyelvszakon, de már megvan a nyelvvizsga szóbeli része (általános szakon vagyok). Tudom, hogy még van időm az érettségiig, de jobb ha már most körvonalazódnak bennem a dolgok. Abszolút humán beállítottságú vagyok a töri, az angol és az irodalom az ami érdekel valamint kifejezetten jó kommunikációs képességekkel rendelkezem. Szerintem valami a bölcsész- vagy társadalomtudományi karon lenne megfelelő számomra, akkor is ha ezekkel kapcsolatban él egy bizonyos büfészakos sztereotípia, ugyanis én úgy gondolom hogyha valamiben a legjobb vagy úgyis el tudsz majd vele helyezkedni.


Előre is köszönöm a segítséget!



#egyetem #továbbtanulás #bölcsészet #társadalomtudomáyok
2018. márc. 21. 00:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést elrontottam a kérdést, nem kifejezetten egy konkrét egyetemre lennék kíváncsi, hanem a hozzám illő szakra.
2018. márc. 21. 01:01
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Igen! Az a lényeg, hogy ha igazán érdekel, szereted, a legjobb vagy benne, akkor fogsz tudni kezdeni vele valamit!


A leírtak alapján angol-kommunikáció szak, angol-történelem vagy hasonlók jöhetnek számításba. ELTE, PÁZMÁNY stb.

2018. márc. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Valami okj esetleg? Humánnal nagyon nehéz a többszáezezer ember között a legjobbnak lenni. Ha mindenáron humán, akkor pedig angol és valami speciális nyelvszak, pl angol-svéd, angol-japán. Ezzel van jó esélyed elhelyezkedni, nem minimálbérért mint a bölcsészszakos diplomák többségével.
2018. márc. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

tanulni mindig érdemes. A bölcsészszak is nagyon értékes hiszen ad egy általános műveltséget, nézőpontot, gondolkodást. Lehet,hogy most sokan csak addig látnak, hogy most mi éri meg szerintük, mivel lehet jól keresni,de igazán csak 3 dolog fontos.


1. csak olyan pályát érdemes választani ami igazán érdekel, amit tényleg szeretsz


2. olyan skill-t ,kompetenciát, műveltséget szerezni amire lehet építeni folyamatosan tudni megújulni


3. érteni azt, hogy a világ folyamatosan változik, egyre gyorsabban és olyan foglalkozásokhoz kell majd tudni adaptálódni,amelyek még nem is léteznek...



szerintem ami a legfontosabb ehhez az angol, a szövegértés, a matematika és az alapvető informatika

2018. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azon, hogy okj-ra menjek nem is gondolkozom, mert ha erre akarnék menni felesleges egy erős gimiben éveket lehúzni és azzal sincs alapjáraton több lehetősége senkinek, mint egy bölcsészkaros diplomával. Legalábbis szerintem.
2018. márc. 21. 10:05
 6/8 anonim válasza:
Szia! Ha tényleg jó tanuló vagy akkor jelentkezz szerintem tanítói vagy tanári pályára. A minap olvastam, hogy az oktatási rendszer akkor müködöképes, ha a legjobb képességü tanulókból lesznek a késöbbi pedagógusok. A tanári pálya az egy hiányszakma, tehát mindig tudsz majd dolgozni. Állami fizetés, bejelentéssel, kiszámítható életpálya meg a fizetések is növekednek. Az okj-t szerintem felejtsd el. Nekem van 3 mégse megyek velük semmire. Én már bánom, hogy nem mentem el pl. tanárképzöre érettségi után, ha annó ezt megetettem volna símán dolgozhatnék most bárhol pedagógusként (más kérdés, hogy ezelött 15 évvel semmi jövöképet nem lehetett látni a a tanári pályán mert olyan alacsonyak voltak a fizetések). De mondjuk ez egyéntöl függö is. Amit szeretsz csinálni a szabadidödben én azon is elgondolkoznék, hogy azt hogyan lehetne hivatásosként üzni. Pl. ha valaki szeret lovagolni abból még jó lovasoktató is lehet. A Testnevelési Föiskolán is van ilyen szak. Tehát mindenképpen olyan irányba indulj el ami érdekel és amiröl úgy gondolod, hogy egy életen át tudnál vele hivatásszerüen foglalkozni.
2018. ápr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Vagy még a Nemzeti Közszolgálati Egyetem is jó választás lehet. Humán érdeklödéssel kitünö választás lehet. Utána ha elvégezted nyitva állna elötted az út egy magas állami hivatalhoz ami azért szép és ígértes jövökép.
2018. ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Humánnal is egész jó szakokat lehet választani. Persze az is fontos, hogy mit szeretnél vele kezdeni. Kutatni szeretnél? Vagy egy olyan képzésben részesülni, ami után hamar munkát találsz?

Manapság a Service Deskek nagyon keresik a nyelveken jól beszélőket. Én jelenleg egy IT Help Desken dolgozok ( egész jó munka, német ügyfeleknek kell segíteni például nyomtatót telepíteni a gépükre távvezérléssel stb. ), itt nekem diákként nekem kiemelt fizetés jár. Illetve a jog is a humán beállítottságúaknak jó választás. Én is jogot tanulok, illetve mellette egy hindu teológia szakot végzek, ami szinte olyan mint egy indológia BA az ELTE-n, mert szanszkritot tanulunk, történelmet, igaz több filozófiát, ami nagyon érdekes ( nem vagyok hívő, egyáltalán ). Ennek nem hiszem, hogy hasznát veszem kifejezetten, csupán több dolgot fogok ismerni, illetve a szanszkrit nagyon szép nyelv, meg nehéz is.. :D De remélem sikerül kiválasztani azt ami tetszik neked :) Járj sokat nyíltnapra szerintem :)

2018. júl. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!