Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A művészeti egyetemeken is...

A művészeti egyetemeken is idealizálnak (rajz, festés) az osztály-, csoporttársaitok?

Figyelt kérdés

Grafikusi végzésem végén tartok és sokan, főleg a lányok, idealizált arcokat, alkatot készítenek, ahelyett, hogy az anatómiára, kiadott feladatra(térbeliség, plasztikusság, színkontraszt, anyaghasználat...) helyeznék a hangsúlyt, nagyon személyessé alakítják a rajzukat. Azt megértem és a tanárok is, hogy nem pont olyan a rajz, mint a személy, de az anatómiai pontosság az fontos szempont, akárhogy is görbítjük a dolgot. Általában jellemzőek a nagy, kerek szemek, melyek túl távol helyezkednek el egymástól, rövidebb, hegyes orr(mert az "cuki"?), határozott ajakvonalak, melyek általában nagyon ívesek is, és végül: Nőies, vékony alak...Akár egy husis néni, akár egy vállas srác, vagy egy görög fejszobor a model. Smh!

Nem vagyok ellene az önkifejezésnek, sőt, mint művészek és mint utolsó évünkben tanuló grafikusok, fontos, hogy legyen legalább kialakulóban egy sajátos stílusunk. Ezt én otthon, szabadidőmben gyakorlom is. Firkálgatok is a füzetembe, néha komolyabb dolgokat, amikből festésre váró vázlatok, néha csak tényleges firkák lesznek.

Azért kérdem, mivel majd képalkotásra(festőművészre szakosodnék) jelentkeztem egyetemre, és tudni szeretném, milyen az átlag, mekkorák az esélyeim, hogy felvegyenek. (Nem MOME-ra jelentkeztem. :P)


Ui: Én azt szoktam a lapra vetni, amit látok, mégha van is egy ideálom(pl karakteres arc, hosszú nyak...) próbálom elkerülni, kijavítani, ha véletlenül ösztönből idealizálnék.

...És igen, van hogy fiú is idealizál ugyanígy.



2018. márc. 22. 15:17
 1/3 anonim válasza:
Ha nem Mome-ra vagy a Képzőre jelentkeztél, szerintem ezt nem nézik ennyire szigorúan, mert a "többi helyen" általában úgy vannak vele, hogy majd ott megtanulod náluk, fősulin a legfontosabbakat. Egerben még saját tapasztalatom szerint kicsit szigorúbbak, fontosabb a pontosság, mint a kivitelezés, de pl. Kaposváron és Szegeden abszolút lazák, közvetlenek, ugyanakkor segítőkészek is, ha esetleg oda mégy. Nagyon jó, ha így állsz hozzá a rajzaidhoz, és nem idealizálsz, ha pontosak is, biztosan felvesznek majd. Mindig fontos, hogy kellőképp nyitott legyél, és be tudd fogadni az új instrukciókat a rajzodra vonatkozóan. Sok sikert kívánok!
2018. márc. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ja, hogy a kérdésre is válaszoljak, igen, idealizálnak, főleg a lányok, mert mi eleve többen vagyunk ilyen szakon, de az oktatók általában mindig igyekszenek korrigálni. Gyakori hiba az elején, idővel kinövi az ember. Különben festőknél gyakoribb, nem feltétlen, csak általában, mert ők inkább a színekre, kül árnyalatokra, tech finomságokra érzékenyek.
2018. márc. 30. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is grafikusnak tanultam, láttam ezt néhány embernél, bár a mi osztályunkban aránylag keveseknél. Ők voltak általában a gyengébbek rajz terén egyébként. A tanárok nálunk ezzel tisztában voltak és nem csesztették őket, max párszor hallottam, hogy szóvá teszik, de ha süket fülekre talált, akkor elengedték a dolgot.

Ez már jó néhány éve volt, és azóta látszik is, hogy akik nem tudták megragadni a valóságot, nem is folytatták ilyen pályán, még ha egyetemet el is kezdtek. Szóval örülj neki, hogy te ezt észreveszed, mint úgymond hibát.

Egyetemen a rajzóra messze nem olyan általános témakörű, mint középsuliban, ott szaktól függően lesz majd, hogy mire figyelnek jobban, de egy nívós egyetem nem fogja jól tolerálni azt, aki nem tanul meg rajzolni - mert végülis amit említesz, az ennyit jelent.

2021. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!