Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi Katolikus Gimnázium!...

Egyetemi Katolikus Gimnázium! A Várólistások mikor kapnak értesítést?

Figyelt kérdés
Aki várólistára került ő kapott már?Illetve mikorra várható az értesítés? Nagyon köszi ha segítesz!!!

2018. márc. 23. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Passz... valamikor most kaphatsz. A húgomat fepvették, és levelet is kapott, de nem oda megy, mert nem a legjobb iskola enyhén szólva...

De ne aggódj! Mivel a barátnőivel nem oda megy, így három helyet máris csúsztál felfele! :)

2018. márc. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Halleluja!Igen kiderült a holnap kezdődő héten érkezik.Megnyugodtam.csak sikerüljön
2018. márc. 25. 21:51
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Az első válasz teljesen korrekt, kivéve, az a része, hogy "enyhén szólva nem a legjobb iskola". Kérdés itt az, hogy mi számít jó iskolának?

Jól tanító, illetve empatikus tanárok?

Korrekt, befogadó közösség?

Ez az iskola egy igen színvonalas intézmény, nem akármilyen tanárokkal, illetve diákokkal.

Ha számít bárkinek is az épület belseje, közlöm, igen barátias, ízléses.

Értékrendek teljesen a helyükön vannak, az itt tanulókból emberek lesznek, de nem akármilyenek. Javaslom tudakozz az iskola után, szerezz tapasztalatot, kedves Első válaszoló, mielőtt leírod a gimnáziumot!


Bátran ajánlom figyelmébe az iskolát mindenkinek! Szép estét!


/Egy már végzős diák/

2018. márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 köszi a biztatást.Ha lehet írnék privátban hogy minél többet tudjak a suliról
2018. márc. 25. 22:19
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Szívesen segítek az iskolával kapcsolatban!:) Második voltam.
2018. márc. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

#2, elnézést, nem akartalak megbántani. Viszont a tény az tény, nem a legjobb iskola, leginkább a "gyűjtő" jelzőt hallani róla.

A közösség lehet, hogy kiváló, de tanulmányilag elég gyenge és színvonalatlan, ahhoz képest amit én megszoktam. Lehet, hogy valakinek ez az egyik életcélja, hogy ide bejusson, de aki tud, az megy a jobb gimnáziumokba, nem véletlenül. A húgomat kísértem, az iskola ismertetőjére, (nem, nem a nyíltnapra, hanem a leendő diákok szüleinek tájékoztatójára) és nem épp az az előadás fogadott, ami egy külön médiaszakkal rendelkező gimnáziumtól elvár az ember, s ezzel a véleménnyel nem vagyok egyedül.

Az iskola weboldal elavult, az előadást "lespórolták", végig az iskola internetes oldalát mutogatták, a tanulmányi eredményekről semmi nem volt, élmény beszámoló annál több. Ha gondolod átküldöm a listát amit összeírtam a húgomnak a problémákról, amiket felfedezni véltem, ha szeretnéd le is fordítom, ugyanis az "előadás" felénél eluntam magam, és angolul kezdtem jegyzetelni, az utolsó negyednél pedig már franciául pötyögtem. A diákok a szülők által feltett kérdésekre nem tudtak "épkézláb" választ adni, belezavarodtak a saját előadásaikba. Én hiába számítottam "szülőnek" (én képviseltem a szüleimet, akik nem tudtak elmenni, ők kértek meg rá), engem, miután rájöttek, hogy nem leendő diák vagyok kutyába se vettek, hiába akartam érdeklődni az iskola szellemisége és egysége iránt...


Lehet, hogy van akinek ez az iskola tökéletes, nekem és a húgomnak nem megfelelő a színvonala, amit sajnálok, ugyanis nagyon sokat kilehetne hozni ebből az iskolából.


Kérdező, ne aggódj, ez csak az én SZEMÉLYES véleményem, remélem te megtalálod a helyed az intézményben, és jól fogod érezni magadat! :)

#1 voltam, 15/L

2018. márc. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Na azért a gyűjtő kifejezés elég durva. Meg hát azért nehogy már egy előadás alapján ítéljünk meg egy iskolát.

Egyébként meg elmész bármerre, sehol nem látják szívesen azokat akik nem oda akarnak majd menni.

Nem helyes ezek alapján ítélkezni egy iskola felett. Előszőr tapasztalni, aztán véleményt alkotni!

Szerinted így kívülállóként mennyit látsz az iskolából? Egy előadás valóban mérvadó...

2018. márc. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

Nem akarlak elkeserírteni, de egyetértek az első válaszolóval.

Az egyik osztálytársamat 2-es magatartással vették át (nem írt felvételit) és félévkor 3 tantárgyból bukott. Emellett nagyon nem jó ember.


Egyszóval a közösség felől vannak kétségeim.

A másik pedig, igen, nem egy erős iskola. Bárkit átvesznek. De nem is ez a lényeg.

Hol van a gimnáziumok rangsorában? Sehol. Mert egy jelentéktelen iskola

2018. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Felvettek végül :)
2018. ápr. 27. 19:42
 10/11 anonim válasza:
71%

Rendben, én 2 éve járok ide lassan és a tanárok fele képtelen tanítani (töri, német, kémia..) a masik fele meg emberileg egy nulla (khmm kollégiumi "nevelő tanár" az akkoholista hittan tanár... De ő mondjuk tud tanítani, de az emberisége a béka segge alatt. És igen, valóban gyűjtő! Nekem is van 3 osztályársam akik már hatodikban buktak, nem is egy tantárgyból, de ez a tanárom is múlt nem keveset.

Egyedül az osztályközösség nagyon humánus, viszont az is azért mert az osztályfőnök egy gyökér, és a közös, kvázi, ellenség. Illetve az igazgatóasszony egy tündér.

Ha nem fogod ki a tanárok közül a kb. 7normalisat akkor nagyon megszívtad...


Ha egy mód van rá ne ide gyertek!!!

2019. márc. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!