Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A munkaerőpiacon számít az...

A munkaerőpiacon számít az egyetemi specializáció?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés több szaktársamat is foglalkoztatja, ahogyan engem is. A szakirányt a munkáltatók figyelik, vagy maga a szak a lényeg?


Tegyük fel, hogy én most nemzetközi gazdálkodás lapszakon tanulok. Ezen a szakon elég sok specializáció van. Ezek közül kettő a logisztika és a gazdaságdiplomácia.


Ha én a logisztikát választom a szakirányomnak, attól még foglalkozhatnék külügyekkel? Vagy ha én a gazdaságdiplomáciát választom akkor azzal ugyanúgy elmehetek logisztikai osztályra egy multihoz? Hiszen a szak attól nemzetközi gazdálkodás marad.


Köszönöm a válaszokat!



2018. márc. 27. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlati helyednél és az első munkahelyednél talán... pár év szakmai tapasztalat után azt se nézik, milyen diplomád van, úgyis a referenciáid fognak számítani.
2018. márc. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
Kimondottan sok jelentősége nincs, csak ha logisztika irányba akarnál menni akkor egy kicsivel jobb alapokkal tudsz kezdeni, de ettől még simán mehetsz külügyes munkára is. Pályakezdőként plusz pont ha olyan munkára jelentkezel ami kapcsolódik a szakirányodhoz, de pl ez miatt nem buknál el lehetőséget. De igaza van az elsőnek hogy ez csak akkor számít ha még nincs munkatapasztalatod, utána úgyis az lesz fontosabb mit dolgoztál eddig.
2018. márc. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. márc. 28. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!