Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire számít, hogy melyik...

Mennyire számít, hogy melyik egyetemen végez valaki?

Figyelt kérdés
Valóban annyira befolyásolhatja a munkába állás gördülékenységét az, hogy például az én esetemben a pénzügy és számvitelt egy kisebb, vidéki egyetemen(pl: Soproni Egyetem) végzem, ahelyett, hogy mondjuk egy pesti nívósabbon tenném ugyanezt(pl: Corvinus), mint ahogy azt néhányan beállítják? Azt gondolom -bár lehet rosszul-, hogy a mai egyetemek közül talán mindegyik a szükséges alapot a jó eredmények eléréséhez tudja biztosítani, így aztán már csak tényleg az egyénen múlik, hogy szabadidejében mennyire foglalkozik a tanult szakmájának elsajátításával, nyelvek tanulásával stb. Tehát nem is értem ezt a némely munkáltatónál fennálló papír fétist, amit aztán a fórumon válaszolók egy része meg is erősít :D. Mit gondoltok erről?

2018. márc. 28. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Én semmi ilyet nem tapasztaltam. 15 éve dolgozom, több helyem volt már. Mindig azt nézték, hogy gyakorlatilag mit tudok.
2018. márc. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztalom, hogy pályakezdőként számít. Ha semmilyen tapasztalatod nincs még (az a fél év gyakorlat azért nem eget rengető), akkor nyilvánvalóan abból tudnak kiindulni, arra tudnak építeni a munkáltatók, amit az egyetemen elsajátítottál. És mivel általában jobban megbíznak a nagyobb nevű egyetemekben, számíthat pár helyen, de szerencsére egyre ritkábban. 3-5 év szakmai tapasztalat után úgyse fog senkit érdekelni, hiszen azt nézik, hogy eddig hol dolgoztál és mihez értesz.
2018. márc. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A 2. valaszadohoz hasonloan velekedek en is. Koszi a valaszokat
2018. márc. 28. 12:04
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Első állásinterjúmon történt velem, hogy miután megpályáztam az állást, behívtak, beszélgettünk, kérdezték hogy miért ezt a szakot választottam, mi fogott meg benne, mi érdekel stb..

Három ember volt bent, az egyik végig csendben ült, a beszélgetés végén szólalt meg. Megkérdezte, hogy van papírom? Azt válaszoltam, hogy persze, elhoztam minden bizonyítványom. Amire azt válaszolta, hogy nem érdekli a papír, ő csak arra kíváncsi, hogy mit tudok, úgyis a munkahelyemen fogom megtanulni, azt amire a munkám végzéséhez szükségem lesz.


Csak a humánpoltikán kérték a papírt, őket meg csak az érdekli, hogy meglegyenek a képzettséget igazoló dokumentumok.

2018. márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Pénzügy számvitelen vagyok még csak diákként, de szerintem is mind1 hogy hol végzed. A lényeg hogy hozd ki magadból a legtöbbet az egyetem alatt. Na meg Budapesten ugyanazt a képzést sokkal drágábban hozod ki mint mondjuk sopronba (főleg ha helyileg is közel van)
2018. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
18%

Számít!!

Az önéletrajzod egy marketing anyag, amelynek egyetlen - de annál fontosabb - funkciója van: keltse fel a hr/szakmai vezető érdeklődését, ésjuttasson be állásinterjúra.

Cseszheted a fene nagy tudásodat, ha sz*r a marketinganyagod (mert a toborzó először csak egy CV-t lát, az vagy te), akkor teszik is félre.

A Corvinust egy BME-s hallgató egy hosszú hétvége alatt elvégzi (bocs, ezt nem hagyhattam ki :D), de sokkal nagyobb az önéletrajzodnak a merketingértéke, ha az van benne, hogy "Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi Kar", mint valami noname intézmény. És a Corvinusost be fogják hívni... a sopronit meg legfeljebb megisszák (finom az, egyébként).

Más kérdés, hogy ha már van 5-10 év gyakorlatod, akkor azt fogják nézni, de amíg nincs, addig az egyetem nevével, nyelvtudással, szakmai gyakorlattal stb. kell villantani.

Ha van rá lehetőséged, igyekezz a legjobb egyetemeken tanulni.

2018. márc. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Pályakezdőként úgy ahogy számít (ez is inkább a fővárosban igaz, vidéken nincs utcánként egy egyetem szóval a jelentkezők többsége ugyanott végzett) aztán ha van 2-3 év tapasztalatod már pont nem érdekel senkit hogy BCE-n, BME-n vagy épp a ZSKE-n kaptad a diplomád. Gyk-n szeretik ezt hangoztatni, hogy milyen húdefontos az egyetem neve, aztán a tapasztalat meg teljesen más. Itteni vélemény alapján noname egyetemen végeztem (Eszterházy Károly Egyetem) 2014-ben,a szakmai gyakorlatom után vettek át főállásba. Tavaly jöttem el a cégtől Budapestre, elég sok helyre jelentkeztem és sok helyre be is hívtak a leszólt vidéki diplomámmal, ahol aztán a munkatapasztalatomra voltak kíváncsiak és a tényleges tudásomra, nem hogy miért ott végeztem ahol. Pedig BCE-n meg hasonló fővárosi egyetemen végzett HR-esek válogattak.
2018. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első 2 évben míg kezdő vagy számít. Onnantól meg senkit sem érdekel. Mondjuk Sopron spéci ilyen szempontból. Járhatsz is jobban így. Ha megy a német és ügyes vagy akkor az utolsó 1-2 félévedben vállalsz valami gyakornoki melót a határ túl oldalán. Ha végzel meg felvehetnek fő állásban.

Frissen végzettként nem fognak felvenni, de így gyakornokságból azért kikeveredhetsz ha hajtassz.

2018. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Hamarabb vesznek fel valakit egy "no name" egyetemről, aki az egyetem elvégzése alatt plusz dolgokat csinált (demonstrátor volt, szakkoli tag, gyakornok valahol...), mint egy menő egyetemről egy olyan embert, aki annyit tud magáról elmondani, hogy sikerült elvégeznie pl a Corvinust.
2018. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon is számít. Nálunk az egyetemen már az elsősökért is kapkodnak a cégek. Abban egyet értek az előző válaszadókkal, h kell bizonyos plusz tudás, amit nem biztos, h az egyetemen tanulsz (értsd 2 felsőfokú nyelvvizsga, talpraesettség stb.)
2019. ápr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!